Ciekawe rozwiązania w mieszkaniowym budownictwie, innymi słowy jak można mieszkać inaczej niż inni

W budownictwie mieszkalnym co rusz pojawiają się coraz to nowe pomysły i rozwiązania. Rzecz jasna najbardziej popularne są tradycyjne budynki mieszkalne, stawiane od początku przez firmy deweloperskie. Przeważnie będą one mieć one standardowe lokale mieszkalne, o jednym lub paru pokojach, choć niekiedy projektanci mogą zaskoczyć nietypową architekturą i wykończeniami we wnętrzu.

schody

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Od pewnego czasu rozpoczęła się również moda na lofty, czyli przerobione pod potrzeby mieszkaniowe nieczynne magazyny i hale. Pierwszy loft pojawił się w połowie ubiegłego wieku, gdzie artyści w Stanach urządzali mieszkania dla siebie w zniszczonych, pustych zakładach przemysłowych. Moda ta przeszła na wiele krajów, choć dzisiaj wygląda to wszystko całkowicie odmiennie, niż pół wieku temu. Współczesne lofty wykorzystują, tak jak ich pierwowzory, istniejące budynki do adaptacji. Jednak w zasadzie na tym podobieństwa się będą kończyć, bo do pracy nad ich umeblowaniem zatrudniani są najlepsi architekci, materiały są także najwyższej jakości, a w ślad za tym idą dość wysokie ceny mieszkań tam oferowanych.

Jednak tradycyjne budownictwo również ma nieco do zaoferowania, jeżeli chodzi o pomysły i aranżacje wnętrz. W wyższych domach lub mieszkaniach dużą popularnością cieszą się antresole, które pozwalają w znacznym stopniu poszerzyć powierzchnię użytkową. Taka antresola w domu to świetny sposób na zrobienie sypialni, kącika do pracy czy też pomieszczenia na różne rzadziej stosowane przedmioty. Z kolei na dole jest sporo miejsca, jakie można w

schody

Autor: Nice
Źródło: Nice

ciekawy i pożyteczny sposób zaaranżować.

Sposobów na wykonanie antresoli jest praktycznie tyle, ile osób będzie ją u siebie chciało postawić. Często używane jest drewno, nadające miłego, przytulnego charakteru, dużą popularnością cieszą się także wersje z betonu i stali. Bardzo istotne w całym projekcie są schody na antresolę, po jakich da się na nią wchodzić.

Istotne jest to, że dane, które posiada ta strona, Cię urzekły. Wejdź zatem na odsyłacz i przeczytaj przykłady opisywane wątki.

Należy je zaplanować w takim miejscu, żeby były wygodne i bezpieczne do użytkowania, a przy tym nie zajmowały zbyt dużo powierzchni na dole pomieszczenia. Drewno, choć wyjątkowo piękne, ma też jedną istotną wadę. Trzeba o nie dbać i je pielęgnować, aby nie doszło do zagnieżdżenia w nim insektów drewna, zwanych kołatkami domowymi. Bardzo ważne jest to w przypadku antresoli właśnie. Przed zakupem nieruchomości z drewnianą antresolą, warto sprawdzić stan drewna, z którego jest ona zrobiona. Może się okazać, że wspomniany kołatek się w nim zagnieździł i powoduje nieodwracalne szkody w materiale.

Więcej: