W jaki sposób dbać o brodę – wiele sposobów znajdziesz w tym artykule.

Elegancki facet powinien potrafić dbać o własny zarost . Mycie, układanie i strzyżenie, to jedynie cząstka zabiegów. Trzeba też sięgnąć po wosk do wąsów i olejek, lub balsam do brody.
Stylizacja zarostu wymaga wielu zabiegów, by mężczyzna nie miał wyglądu jak Tarzan.

Aby móc go jakoś wystylizować nie obejdzie się bez strzyżarki, czy też trymera, czy nawet maszynki jednorazowej.

podróż

Autor: Farouk Systems
Odpowiednim rozwiązaniem dla faceta o kwadratowej buzi jest taka stylizacja, która zniweluje te cechy. Można ów efekt zdobyć na różne sposoby. Przede wszystkim trzeba starać się po bokach ciąć krótko, a na policzkach nieco dłużej. To da wynik przedłużenia twarzy. Przy kształcie twarzy trójkątnej odpowiednią opcją okaże się wyzerowanie policzków, które ze względu na kształt twarzy są z reguły za mocno uwydatnienie – ciekawy post w Męskie Zacięcie. Nadzwyczaj istotne jest w tym wypadku, żeby boki pozostały nieogolone i dość pewnie zaakcentowane.
Skoro facet postanowi nosić zarost, powinien o niego dbać. Dziko narastający zarost nie przystoi wytwornemu mężczyźnie. Wosk generalnie zezwala ułożyć wąsa. Naturalnie włosy zarostu kiełkują w dół i prędko zaczynają docierać do ust. Powoduje to niemiłe uczucie (warto przejrzeć to źródło), wygląda nieładnie i do tego taki wąs szybko się brudzi.
Olejek do brody (szczegóły w serwisie jest trochę mniej popularny niż wosk, natomiast świetnie się sprawdza przy pielęgnacji brody. Służy nawilżeniu włosów i skóry brody. Dzięki temu włosy się delikatnie błyszczą i w dotyku są jędrne.

Prezentowane w tym materiale treści są istotnie warte zainteresowania, ale kliknij też ten użyteczny tekst – on z pewnością również Cię zaciekawi.

Najważniejsze jest to, że odżywiona cera przestaje świerzbić, a włosy przestają się tak zawijać i ciągnąć.

Olejek nakłada się uprzednio na dłoń, a potem rozciera go drugą dłonią. Następnie wciera się olejek w głąb brody, do samej skóry. Dlatego że olejek ma natłuszczać i nawilżać, najprawidłowiej jest wykorzystywać go natychmiast po kąpieli, czy też myciu brody, jednak dopiero na osuszone włosy. Większość olejków ma szczególne aplikatory, które dodają im aptecznego charakteru.

Po tym zabiegu przybywa moment na porządne rozczesanie zarostu. Wpierw czeszemy całość pod włos, a później już z włosem i układamy bryłę brody. Dzięki temu rozczeszemy ją dobrze i ponadto rozprowadzimy porządnie olejek.