Atuty rozliczania zeznań podatkowych w sieci

Obliczanie podatku dochodowego jest dzisiaj możliwe na kilka sposobów. Papierowe wnioski powoli idą w odstawkę, bowiem wiele osób, a szczególnie młodych podatników, upodobało sobie e-deklaracje.

finanse
Co trzeba o nich wiedzieć i dlaczego warto skorzystać z nowej możliwości, uzupełniając pit online 2015 (więcej na stronie)?Nade wszystko termin złożenia PIT-u w sieci jest taki sam, jak w przypadku osobistej wizyty w Urzędzie Skarbowym. Zignorowanie terminów grozi otrzymaniem kary, więc dobrze jest zakreślić sobie tą istotną datę w kalendarzu. 30 kwietnia przed dwunastą w nocy to ostatnia chwila na jego przesłanie, jednakże nie zwlekajmy na ostatnią chwilę, tylko bez pośpiechu uzupełnijmy wniosek przed czasem. Co więcej, wnioski internetowe wymagają wpisania identycznych danych, co formularze papierowe. Jakie wobec tego mają zalety?

Nieodzownym atutem jest sposobność rozliczenia podatku bez wychodzenia z domu. Możemy to zrobić, siedząc wygodnie w fotelu, o dowolnej godzinie i niezależnie od dnia tygodnia – również w niedzielę. Nie musimy jechać do Urzędu Skarbowego, ani czekać w uciążliwych kolejkach, które są tym dłuższe, im bliżej jest do końcowej daty. Wystarczy zajrzeć na stosowną witrynę albo ściągnąć aplikację, która poprowadzi nas przez cały proces i pozwoli na elektroniczne przesłanie formularza. Jednak nie warto czekać do 30-go kwietnia, gdyż może się okazać, iż serwery nie wytrzymają nagłego zainteresowania ze strony płatników podatku i system nie będzie normalnie funkcjonować.

finanse

Wracając do atutów – e-deklaracje pokazują, w których miejscach pominęliśmy rubrykę bądź zwracają uwagę na pomyłki, jeżeli takie zrobiliśmy. Same też wyliczają wartość podatku. Należy jedynie wpisać wymagane dane, a reszta zrobi się sama. Co więcej, nasz komputer pogotowie komputerowe gdańsk nie musi spełniać żadnych wymagań technicznych, niezbędny jest tylko dostęp do internetu. Na koniec warto zaznaczyć, że e-deklaracja to też szybszy zwrot nadpłaty, a sam program bądź ściągnięcie formularza jest bezpłatne.Dzięki przyjaznym rozwiązaniom, płatnicy podatków mają więcej czasu na załatwienie swoich spraw i mogą w łatwy sposób ominąć kolejkę, w której przyszłoby im oczekiwać, gdyby nie wprowadzone e-deklaracje. Dobrze jest więc skorzystać z takiej sposobności i bez problemów złożyć zeznanie podatkowe.