Jakie szkło do jakiego alkoholu?

W handlu mamy duży wybór szkła. Nic zatem zadziwiającego, że wielu ludzi nie ma wiedzy co oraz w którym szkle podawać.
Gdy zależy nam na zrobieniu dobrego wrażenia na biesiadnikach trzeba posiadać pełny zestaw wysokiej próby szkła.

śniadanie

Autor: Katherine Lim
Źródło: http://www.flickr.com
Co i jak serwować? Trzeba także wiedzieć, że serwowane szkło musi być nieskazitelnie czyste, po umyciu nie zostawiamy szkła do wyschnięcia, ale trzemy do sucha mięciutką ścierką.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła (http://www.prezero.com/pl/gospodarowanie-odpadami/), które dostarczą Ci masę detali na ten temat. Namawiamy zatem do wejścia w ten link.

Najlepiej także nie dotykać szkła gołą dłonią, aby nie pozostawić nieschludnych odcisków paluchów. Jeśli idzie o kieliszki do wódki istnieje parę rodzajów kieliszków przeznaczonych na tenże trunek, jedne mają nóżkę, inne nie i nazywane są shotami. W zależności od modelu w czasie picia trzymamy za nóżkę lub lozamet za gruby spód. W kieliszkach, które posiadają nóżki powinniśmy serwować wódki czyste jak też gatunkowe, zaś w szkłach bez nóżek serwujemy wyłącznie wódki czyste. Co więcej, czystą wódkę powinno serwować się zamrożoną, co więcej możemy także zmrozić kieliszki, natomiast wódkę gatunkową – w pokojowej temperaturze. Kieliszek powinniśmy napełnić tak, aby do rąbka pozostało od 3 do 5 milimetrów. Zestaw podobnych kieliszków (z reguły 6 sztuk) kosztuje około 20 złotych.

Kieliszki do koniaku i brandy mają brzuchatą czaszę, przypominają wyglądem obszerny tulipan, który jest zwężony ku górze. Posiadają zawsze króciutką nóżkę.

Kieliszek tenże łapiemy za czaszę, (inaczej aniżeli kieliszki do wina) przez co podgrzewa się znajdujący się w nim alkohol jak też tym samym wydobywa się jego prawdziwa woń. Mimo, iż szkło posiada objętość około 200 mililitrów, wlewamy wyłącznie od 20 do 40 mililitrów alkoholu. 6 sztuk tychże kieliszków to koszt rzędu 60 złotych.