Która z nas nie lubi słodkości – to pytanie czysto retoryczne, ponieważ za pyszne ciastka albo muffinki zawsze dałybyśmy się zabić

Muffinka nie jest standardowym polskim wypiekiem. Tendencja na te zgrabne ciastka przyszła do Polski z Zachodu. W głównej mierze muffinki bywają czekoladowe, ale jest szansa także spróbować wariacje na temat i przykładowo zjeść wersję waniliową.

Jeżeli ciasto (zobacz cukiernia sweet home) jest należycie upieczone, nie powinno być suche. Smakowita muffinka musi roztapiać się w ustach – z tego oto powodu polubiły ją tysiące rodaków z naszego kraju.
zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy stać się wspaniałą kucharką i upiec własnoręcznie muffinki, to trzeba na początek zakupić formy do muffinek. Nie jest to spory koszt, a wybór jest olbrzymi. Możemy na przykład kupić papilotki do muffinek, zatem papierowe formy, które są jednokrotnego użytku. Po zjedzeniu ciasteczka trafiają one do śmieci. Z tej przyczyny kupuje się je z reguły w dość sporych ilościach – przykładowo 100 i więcej foremek. Papilotki do muffinek posiadają przeróżne barwy i wzory, nawet pojemność może być często różna. Jeśli myślimy już o czymś wybitnie fachowym należy podumać nad faktem czy nie przydałyby się nam większe formy do muffinek, w których jest możliwość jednocześnie przygotować od 6 do 12 ciastek. Formy te są z reguły wykonane z wysokiej klasy stali węglowej i będą z nami długie lata.

Należy czasami popróbować różnych rzeczy w kuchni i stworzyć własną małą cukiernię, do której sprosimy rodzinę i znajomych, aby ugościć ich swoimi ciastkami – przykładowo czekoladowymi muffinkami.