Świeże przyprawy to podstawa każdej kuchni!

Wszyscy lubimy mocno doprawione posiłki. Właściwie zestawione zioła i przyprawy z najzwyklejszej potrawy zrobić prawdziwy rarytas.
Niestety to, co dziś znajduje się w sklepach ma niewiele wspólnego z aromatycznymi kompozycjami ziół i przypraw, których zapach wypełnia całą kuchnię. W większości przypadków w woreczkach z fabrycznymi przyprawami znajdziemy suszone, zwietrzałe liście ziół, a kupne zestawy przypraw składają się w dużej mierze z soli. Co więcej wielu wytwórców wzbogaca mieszanki przyprawowe o różne wzmacniacze smaku, spośród których wyjątkowo złą sławą owiany jest|takie jak owiany złą sławą glutaminian sodu.

gotowanie

Autor: Heather Sperling
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy podawać rodzinie zdrowe, pachnące i smaczne posiłki bez żadnych substancji dodatkowych musimy zacząć robić własne przyprawy. Dlatego warto zakupić do kuchni porządne moździerze kuchenne.
Przy pomocy tych niepozornych naczyń z tłuczkami możemy wykonać różne mieszanki ziół, ziaren i przypraw, rozdrabniać orzechy i pestki słonecznika czy dyni i rozcierać miękkie części roślin.

Czy ten post zaciekawił Cię tak bardzo, że chcesz więcej? Więc po nowe wiadomości przejdź do podanego linku. Tam czeka najnowszy artykuł (http://www.tortytorty.pl/do_dekorowania/lukry_w_tubach.html).

Dzięki nim możemy zrobić rewelacyjne czosnkowo-ziołowe marynaty do grillowanych i pieczonych mięs. Wystarczy rozetrzeć w moździerzu kilka ząbków czosnku wraz kilkoma listkami mięty, bazylii czy tymianku, a następnie połączyć uzyskaną pastę z oliwą z oliwek.

W marketach z wyposażeniem do kuchni znajdziemy kilkanaście modeli moździerzy, które różnią się od siebie rozmiarem, materiałem i przeznaczeniem.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeżeli tak, to żeby uzyskać podobne dane na omawiany wątek, spójrz na informacje (https://prezero.com/pl/gospodarowanie-odpadami/), one niewątpliwie również przyciągną Twój wzrok.

W każdej kuchni z pewnością sprawdzi się moździerz porcelanowy z tłuczkiem.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>