Przpełnione akcją strategiczne gry planszowe dla wielu graczy

W tym materiale przejdziemy wpierw do odległej przeszłości, by zostać jednym z siedmiu antycznych władców. Potem poznamy sadystyczny, krwawy oraz przepełniony matactwami czas średniowiecznych królów, żeby skończyć naszą wycieczkę na fantastycznym świecie rodem z Władcy Pierścieni.

rower
7 cudów świata gra strategiczna, jaka zdumiewa pięknymi, pełnymi kolorów grafikami, przeniesie graczy do antycznego świata najstarszych imperiów oraz wciela w role największych władców, których znał wówczas świat. Każdy z grających będzie mógł budować potęgę swego imperium wedle autorskiego pomysłu. Rozgrywka złożona jest z 3 etapów tzw. Wieków, w czasie których uczestnicy, po otrzymaniu do rąk kart sami zdecydują co chcą z nimi zrobić, gdyż każdą kartą można grać na trzy różne sposoby! Mamy możliwość również handlować z sąsiednimi graczami. Wszystko po to, by wybudować najmocniejsze mocarstwo.
Gra o Tron gra planszowa słynnego na cały świat serialu przeniesie uczestników prosto do pełnego intryg uniwersum stworzonego przez Georga R.R. Martina. W trakcie emocjonującej rozgrywki możemy wcielić się w przywódców pięciu domów : Lannisterów, Greyjoyów, Martellów, Starków i Tyrellów, żeby po fatalnej śmierci Roberta Baratheona zdobyć Żelazny Tron.

Zajmują Cię takiego rodzaju artykuły? Masz chęć na to, żeby czytać kolejne? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło informacji. Kontynuację odnajdziesz w tym linku.

Gra złożona jest z dziesięciu tur, natomiast każda tura z trzech faz : zderzeń, rozkazów oraz akcji. Ale to w środkowej dojdzie do największych intryg. Im bliżej końca będziecie tym więcej przymierzy zniszczymy, ponieważ zwycięzca może być tylko jeden. Jak to powiedział niegdyś Machiavelli : „cel uświęca środki” – w czasie gry zobaczysz do czego sam jesteś zdolny.

warhammer diskwars

Autor: Nordwalk
Źródło: Nordwalk

Trzecią grą będzie Warhammer Diskwars czyli pełna emocji, wypełniona potyczkami gra strategiczna, która przeniesie rozgrywających do Starego Świata, w którym orkowie, elfy, Imperium oraz Chaos toczą bój o panowanie nad światem. Potyczki są intensywne, wrogowie będą się ścielić obficie, dlatego musisz na bieżąco modyfikować taktykę, żeby zwyciężyć – dokładnie jak na prawdziwej wojnie.

Kiedy dysk z postacią twojego bohatera utraci wszystkie punkty witalności przegrasz, dlatego musisz z rozmysłem rozkładać dyski pozostałych jednostek, by dobrze go chronić.
Wszystkie trzy gry są intensywne. W pierwszej budujecie ogromne mocarstwa, w drugiej za każdą cenę chwytacie władzy natomiast w ostatniej każdy jest waszym wrogiem, liczy się jedynie by nie zginąć.