Opis kilku często stosowanych metod i sposobów na przygotowanie wyśmienitej kawy.

Kawa jest niezwykle popularnym napojem, każdego dnia na całym świecie wypijanych jest miliony kubków. Jak się okazuje rozmaitych sposobów i metod parzenia kawy jest taka ilość, że większość z nas o części nawet nie miała okazji słyszeć.

Śniadanie jedz jak król

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
U nas w dalszym ciągu największym zainteresowaniem cieszy się kawa serwis ekspresów do kawy warszawa zalana wrzątkiem, pod działaniem ciepłej wody robi się aromatyczny napój. Co istotne, taki sposób nie wymaga zakupu żadnego specjalnego sprzętu, ponieważ jakąś szklankę czy kubek każdy w mieszkaniu posiada. Z kolei kawa parzona w ekspresie będzie wymagać konieczności jego kupna, urządzenia te występują w dużej ilości odmian, które się od siebie różnią parametrami i ceną. Zaletą ekspresów będzie to, że przez wysokie ciśnienie można wydobyć z kawy znacznie więcej aromatu, a także przyrządzić parę jej różnych odmian.

Jeśli ktoś z jakiś powodów nie będzie chciał kupować drogiego ekspresu, to interesującą opcję stanowić dla niego może kawiarka g.a.t. Jest to niewielkie, zrobione z aluminium urządzenie, w którym samo parzenie kawy odbywa się podobnie jak w ekspresach, czyli przy dość wysokim ciśnieniu. Co ważne, kawę przygotowuje się w taki sposób niezwykle szybko, a sama kawiarka jest niedroga, bo cena jej z reguły nie przekracza kilkudziesięciu złotych.

Nowością w zakresie zaparzania kawy jest aeropress, niewielkie urządzenie wymyślone po wielu latach badań przez profesora z Kaliforni. Aeropress swoim wyglądem przypomina trochę strzykawkę, złożony jest bowiem z komory z filtrem oraz tłoka, a sam proces parzenia jest niezwykle szybki.