Naczynia emaliowane

Garnki to nieodzowne elementy w każdym domu. Bez nich nie mawspólnego posiłku, przy dużym stole. Garnki w większości przypadków kompletuje się do design-u kuchni, ale też i do preferencji, lub zapotrzebowania osób w rodzinie.

Pośród garnków posiadamy spory wybór w barwach, rozmiarach, jak i jakości zrobienia. Naczynia można rewelacyjnie dopasować zarazem do barwy kuchni, jak i stylu.

Czajnik

Bardzo ważny jest jednakże wybór tworzywa z jakiego stworzone są zestawy garnków. I tutaj dla wielu rozpoczynają się schody . . .

Jeśli objaśniana sprawa jest dla Ciebie pomocna, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów ekspresy profesjonalne tutaj – te informacje również nie powinny pozostać niezauważone!

Przeważnie zadawane zapytania to:
Jaki zakupić najwłaściwszy garnek dla mojej rodzinki? Czy mając malutkie dziecko mogę gotować w obojętnie jakim garnku? Jeżeli jestem alergikiem to czy mogę pichcić w garnku ze stali nierdzewnej?
Do jakiego garnka żywność się nie przypala? Jaki garnek jest najbardziej energooszczędny? Które naczynia najlepiej nadają się na indukcję?

Wbrew pozorom pytania są niezwykle trafne i każdy, kto staje przed dokonaniem zakupu garnków powinien znaleźć na nie odpowiedź. W artykule spróbujemy Państwu pokazać profil garnków, które dopiero co podbijają nasz rynek.

W ulepszonej wersji na rynku ukazały się naczynia, które kiedyś zakupowane były przez nasze babuszki. Mowa tu o naczyniach emaliowanych, które dopiero co przechodzą wyjątkowo gwałtownie swój renesans (zobacz więcej produktów). Garnki emaliowane kojarzone są przez wielu ze zwyczajnymi, prostymi i nie za bardzo estetycznymi garnkami z cieniutką warstwą emalii, która może ulec obiciu przy pierwszym, pechowym uderzeniu. Garnki te nie tylko były dawniej nietrwałe, ale także nieporęczne w użytkowaniu, gdyż do warstwy emalii bardzo mocno przywierała żywność.

Tymczasem producenci naczyń emaliowanych stworzyli nowe technologie i zaczęli współpracę z projektantami, czego owocem stały się supernowoczesne naczynia emaliowane m.in. niektóre naczynia z linii ELO, Intenso, Rustico, garnki Pyza, Baryłka, garnki Flox, garnki Glosa, oraz najnowszy produkt firmy Garnki Olkusz, Mizar i Selena oraz mnóstwo innych. Naczynia te nie tylko mają grubszą emalię, ale też uchwyty ze stali nierdzewnej i szklane pokrywki z odpowietrznikami. Wśród odmłodzonych naczyń emaliowanych często nabywane są garnki emalia Olkusz, polskiej firmy z długoletnią tradycją i co bardzo ważne z ogromnym zaufaniem konsumentów.

Garnki emaliowane są wprost stworzone do gotowania potraw dla naszych małych dzieciaczków, jak również dla uczuleniowców, gdyż nie wydzielają jakichkolwiek związków, a co za tym idzie są bezpieczne dla zdrowia. Nowoczesne naczynia emaliowane posiadają specyficzną powłokę wewnątrz, która sprawia, że gotowane potrawy nie przywierają do dna, a garnek bardzo łatwo się myje. Szklista powłoka emalii nie zmienia smaku żadnej potrawy, co pozwala delektować się smakiem przyrządzonych potraw w 100%. Emaliowana powłoka na zewnątrz naczyń posiada w większości przypadków filtr UV co pozwala cieszyć się cudnym kolorem garnków przez dłuższy czas. Odświeżone produkty emaliowane to głównie garnki na indukcję czyli garnki indukcyjne, co pozwala na użytkowanie naczyń na współczesnych kuchenkach.

Źródło: Garneczki