Woda – jakimi sposobami dobrze jest ją szczelnie przechowywać?

Woda jest jedną z bardziej istotnych substancji, która potrzebna jest nam do życia. Bez niej nasz organizm nie może długo przeżyć. Już po kilku godzinach bez niewielkiej choćby ilości wody zaobserwować można oznaki odwodnienia – stanu, który stanowi ogromne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia. W efekcie przeróżnych sytuacji wody w kranie może zabraknąć. Dzieje się tak między innymi na skutek przeróżnych usterek, które mogą zdarzyć się w dowolnym miejscu. Także powodzie i przeróżne kataklizmy sprawiają, że dostęp do przeznaczonej do picia wody może być znacznie ograniczony.

woda

Źródło: pixabay.com

W takim przypadku woda musi zostać do ludzi w jakiś sposób dostarczona. Rozwiązaniem okazują się być wówczas zbiorniki na wodę. Zbiorniki na wodę 1000 l to wybór doskonały, jeśli woda ma zaspokoić potrzeby dużej grupy osób. Ilość ta w zupełności wystarcza na kilka dni. Zbiorniki na wodę 1000 l – przykładowo takie jak ten: , to jednak zbiorniki, w których zazwyczaj przywożona jest woda – sprawdź: – sól do stacji uzdatniania wody – w której można się umyć. Znaczy to, że takiej wody nie powinno się używać do gotowania i picia. Zbiorniki na wodę 1000l mają w zdecydowanej większości przypadków postać cystern, które wyposażone są w specjalny kranik. Znacznie usprawnia on czerpanie wody ze zbiornika i ułatwia szybkie nalanie wody w wybrane naczynie. Zbiorniki na wodę muszą być oczywiście szczelne – woda nie może z nich wyciekać.

Jeżeli wczytujesz się w ten artykuł to oznacza, że temat Cię niesamowicie zafascynował – kliknij odnośnik do strony komody biale, a znajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Dużo większe wymagania stawia się zbiornikom, w których dowożona ma być woda , które może być spożywana. Zbiorniki do wody pitnej mogą mieć rozmaitą pojemność. Najczęściej również są naprawdę duże, przez co dostarczyć można wodę niemałej grupie osób. Muszą one – tak samo jak zbiorniki na wodę 1000 l – odznaczać się przede wszystkim szczelnością. Ważne jest, aby były sterylnie czyste. Zbiorniki do wodny pitnej muszą gwarantować doskonałą czystość wody, tak jak robią to one: . W przeciwnym razie przywieziona woda może stwarzać bardzo duże zagrożenie o charakterze epidemiologicznym. Pojemniki takie muszą być regularnie myte, a woda w nich przewożona musi być zużyta w precyzyjnie podanym czasie. Po jego upływie wodę można zużyć na przykład do podlania warzyw w ogródku. Wody nie wolno już wówczas spożywać.

czysta woda

Autor: Niyati Bane
Źródło: http://www.flickr.com

Braki wody mogą przydarzyć się w różnym czasie w najróżniejszych miejscach kraju. W czasie ubiegłego lata wodę trzeba było dostarczać z uwagi na długotrwałą suszę – studnie najzwyczajniej w świecie wysychały. Niezależnie od tego z jakiego powodu woda ma być dowieziona musi być ona właściwie przechowywana. Pojemniki na wodę spełniać muszą szereg dokładnie określonych norm, które są wyjątkowo restrykcyjne w przypadku tych pojemników, w których dostarczana ma być woda pitna. Muszą one dawać pewność, że woda nie zostanie zanieczyszczona, a jej spożycie nie będzie wiązało się z małym nawet zagrożeniem. W przeciwnym wypadku pojemniki nie mogą być używane do dostarczania wody, która przeznaczona jest do spożycia.