Utwory muzyczne popularnych grup dla początkującego gitarzysty

Każdy młody gitarzysta próbując swoich sił na samym początku uczenia się stara się znaleźć odpowiednie do takiego poziomu piosenki, które umożliwią mu łatwo przejść przez trudne początki, a tym samym będą rozwijały różne umiejętności gry na gitarze. Poza ćwiczeniami palców, dzięki którym palce zaczynają pracować właściwie, równo, koordynują się ruchy obu rąk, dobrze jest znaleźć piosenki, które krok po kroku będą rozwijać nasze umiejętności. Liczni młodzi amatorzy gry na gitarze chcą grać klasykę rocka.

perkusja

Autor: Matti Mattila
Źródło: flickr.com/photos/mattimattila
Zespoły takie jak AC/DC, Metallica czy Led Zeppelin to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką stanowią kultowe kapele zapisane na kartach historii muzyki ubiegłego stulecia. Patrząc na utwory takich zespołów jak Metallica czy grupa Led Zeppelin można znaleźć sporo luźnych motywów i fragmentów piosenek, które dadzą nam możliwość nie tylko od samego początku ćwiczyć na gitarze poszczególne umiejętności, grając od razu z nagraniami ale też sprawią, że od razu na podstawie prostych riffów będziemy mieli możliwość usłyszeć znany nam kawałek utworu, dzięki czemu będziemy mieli więcej frajdy i radości z efektów naszych starań.

Istnieje wiele piosenek, dzięki którym na samym początku nawet naszej pracy będziemy mogli odczuwać postęp i dobrze je wykonywać, rozwijając tym samym naszą technikę. Jednym z takich utworów jest legendarny utwór pod tytułem One z czarnego albumu Metallici. Rozpoczyna się zagrywką dość łatwą, która właściwie polega jedynie na położeniu pierwszego wskazującego palca lewej ręki na gryfie na drugim progu piątej struny oraz dołożeniu na progu czwartym struny czwartej palca, który najbardziej nadaje się do zagrania w tym miejscu, czyli palca serdecznego.

koncert

Autor: Matheus Misumoto
Źródło: http://www.flickr.com

Z tak ułożoną ręką lewą mamy możliwość zagrania parę początkowych taktów piosenki, jeśli tylko poprawnie naprzemiennie kostkujemy ręką prawą. W tym miejscu warto zauważyć, że mimo bardzo łatwego technicznie fragmentu utworu, w celu poprawnego wykonania piosenki, należy skoncentrować się tutaj na utrzymaniu właściwego rytmu.

Czy na tej stronie (http://notowaniagpw.pl/) znalazłeś wszelkie poszukiwane wiadomości? Jeżeli czujesz niedosyt, to namawiamy na następną. Kliknij w podany link i voila.

Można więc wyćwiczyć poczucie rytmiki grając bardzo prosty motyw, który w dodatku jest wszystkim znany, więc od razu mamy wrażenie, że gramy tę konkretną piosenkę dobrze. W każdym zespole można odnaleźć takie motywy i należī od nich zacząć, żeby potem sukcesywnie iść do przodu i z poszczególnych wyćwiczonych osobno fragmentów zbudować już cały znany nam utwór.