Który ogrodowy grill kupić: gazowy czy węglowy?

Możemy śmiało oznajmić, że grillowanie stało się nowym, świeckim ceremoniałem Polaków, natomiast na zapoczątkowanie sezonu niejeden wyczekuje z utęsknieniem. Jaki grill ogrodowy wybrać?

Grillowanie to nie tylko posiłek – kolejna potrawa w naszym codziennym menu. Grillowanie to cały zespół generujących podwyższenie endorfin „działań towarzyszących”, jak towarzyskie zgromadzenia, relaksujące oczekiwanie na gotowe potrawy, zabawa jak też bogaty arsenał ponadplanowych rozrywek. Większości rodaków grillowanie nadal wiąże się z grillem na węgiel – często niewielkich rozmiarów, wygodnym w noszeniu, łatwo mieszczącym się na niewielkich balkonach. Ten rodzaj grillowania to przede wszystkim ten jedyny w swoim rodzaju dymek węgla drzewnego zapewniający pyszny, tak uwielbiany smak a także aromat potraw. Dla wielu to również przyjemność samodzielnego rozpalania i utrzymywania paleniska, systematyczne obracanie jedzenia, skrupulatne podpatrywanie postępów. Przygotowanie dań na węglowym grillu nastręcza bowiem sporo czasu oraz nieco cierpliwości, lecz to także urok tego typu grillowania.
Mieszkanie w designerskich meblach

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com

Inne rodzaje grilla, które zyskują coraz szersze grono sympatyków oraz prawdziwych amatorów, to profesjonalne grille gazowe.

Upewnij się, że nasze linki mogą prowadzić wyłącznie do interesujących stron. Jeżeli zainteresowały Cię jakiekolwiek wiadomości, to te odnośniki mogą Cię przenieść Cię do wartościowych stron.

Jest to nierzadko znacznie większy oraz potrzebujący więcej powierzchni niż jego węglowy odpowiednik typ grilla. Jest jednakże również dużo wygodniejszy: by go podpalić, wystarczy przekręcić pokrętło a także wcisnąć przycisk zapalarki, by po kilku minutach rozpocząć grillowanie.

Taki grill to również możliwość bardzo szybkiego przygotowania potraw – nie zawsze wszak mamy czas i wytrwałość, aby czekać co najmniej kilkadziesiąt minut na ulubione danie.