Coroczne obowiązki względem urzędów skarbowych

Pierwsze kilka miesięcy nowego roku to okres, gdy praktycznie wszyscy pracujący muszą pamiętać o rozliczeniu z urzędem podatkowym. Termin na złożenie swojego zeznania mija w ostatnim dniu kwietnia, jednak jeżeli będzie to dzień niepracujący, to przesuwa się na początek maja. Tego terminu nie można przekroczyć – za spóźnienie w wysłaniu zeznania grożą poważne konsekwencje, tak więc nie należy się z tym spóźniać.

rozliczenie pit

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy nawet proponują takie rozwiązanie, aby wysłać jakiekolwiek wypełnione zeznanie, a później zrobić korektę, ale w praktyce najlepszą metodą będzie zdążenie z terminem.

Nie ociągaj się! Jeżeli zaintrygowały Cię zawarte tu treści, to z pewnością bieżąca notka (https://www.webtec.pl/) na ów temat również Cię skusi. Przejrzyj tekst na ten temat.

Zwłaszcza że czasu na to jest dostatecznie dużo, kilka miesięcy wystarczyć powinny nawet największym guzdrałom na dokończenie sprawy. Jeżeli ktoś nie ma ochoty lub nie potrafi samemu zająć się policzeniem deklaracji, to może skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych biur rachunkowych i księgowych – przy ich pomocy pit za 2014 zostanie wypełniony sprawnie, bez błędów i tak naprawdę za niewielką opłatę – .

Jeżeli nie korzysta się z jakiś nietypowych odliczeń, to tak naprawdę z wypełnieniem zeznania poradzić sobie powinna zdecydowana większość osób. Instrukcje dostarczane z zeznaniami są dość szczegółowo napisane, i naprawdę wystarczy je tylko dobrze czytać, aby wszystko prawidłowo powypełniać – sprawdź sam . Dla osób zatrudnionych na etacie najważniejszą rzeczą są pity wysłane przez

księgowość

Autor: Times Square PR
Źródło: Times Square PR

pracodawcę – należy kwoty z nich przepisać w odpowiednie miejsca i jedna część będzie już załatwiona.

Osoby posiadające firmę dodatkowo muszą podać część wiążącą się z dochodami z firmy, ale przy dobrze prowadzonej księgowości także nie będzie z tym dużego problemu.

Czy uważasz, że umieszczone tu dane są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj stronę www (https://www.artimbo.pl/ploty-standardowe,g28.html), a odnajdziesz w tamtym miejscu podobnie ważne fakty, które zwrócą Twą uwagę.

W kolejnych częściach zeznania trzeba uzupełnić dane o zapłaconych składkach na ubezpieczenia w ZUS, policzyć należny podatek i jeżeli będzie się korzystać z jakiś odliczeń, to wypełnić odpowiedni formularz, gdzie się to wszystko wykazuje. Obliczone zeznanie trzeba wysłać jeszcze w kwietniu, za opóźnienia grożą surowe kary więc nie warto o tym zapomnieć.