Muzyka to dzisiaj taki sam interes jak pozostałe aktywności?

Każdy rodzaj muzyki: rock, metal czy rap to gadżety muzyczne, które błyskawicznie rozchodzą się wśród fanów. Nie jest do końca jasne, ile dostaje artysta, a ile do wytwórni. Ile jest dochodu z płyty, a jaka część przypada z koncertów, nie wiemy także dokładnie, jaka kwota z pamiątek wpływa do artystów, twórców, spadkobierców… Można wysnuwać wnioski, iż nie są to drobniaki. Jednakże wszystko zależy od wykonawcy.

Koncert

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Rockowe, metalowe czy rapowe torby (torby muzyczne), plakaty z autografami i bez, czapki, przypinki, koszulki i bluzy, do gwiazd muzyki techno, jazzu, rocku, metalu czy rapu spływają kolejne przelewy, za za kolejne sprzedane gadżety, dzięki którym można się można się utożsamić z naszym ulubionym artystą. Jak bardzo wartościowe są zakupione przez nas gadżety? Nie jest to zwykły biznes? Nie jest odpowiedzieć łatwo na to pytanie, ponieważ prawda jak zwykle kryje się na środku.

Oczywiście nie można podejrzewać naszych ukochanych artystów, że chcą zarobić na nas, jednakże to także ludzie, więc potrzebują pieniędzy. Gdyby było inaczej płyty by rozdawali za darmo, grywali darmowe koncerty, wytwarzali gadżety (gadżety zespołów muzycznych) i rozdawali na prawo i lewo… Zresztą, artyści to jedna strona medalu, bardziej w tej sytuacji szukają zysku menadżerowie i wytwórnie. To oni w znacznej mierze zarabiają na fanowskim oddaniu, na gadżetach na rockowych, metalowych, rapowych zegarach, kubkach i innych gadżetach.

Co w tym dziwnego, muzyka, jak inne dziedziny ludzkiej aktywności daje, ale i odbiera.

Zaabsorbował Cię opisywany artykuł? Zobacz i sprawdź koszulki damskie z napisami koniecznie, tutaj znajduje się coś, co z pewnością też Ci się spodoba.

Chcąc mieć musisz oddać coś, konkretnie – pieniądze, mniej konkretnie – swoje uwielbienie, swoje oddanie, które ostatecznie przekłada się na jeszcze większe zyski (kupno pamiątek, koncerty). Ale co w tym wszystkim najlepsze: sztuki, w przeciwieństwie do wielu innych form aktywności nie można sprowadzić po prostu do pieniędzy. Oczywiście, na upartego można, tak jak właśnie to udowodniłem w tym artykule, ale wrażenia, których doświadczamy obcując z muzyką naszego ukochanego artysty jest bezcenna. To jak podróż do ulubionego kraju, trochę kosztuje, ale wracamy bogatsi i bardziej spełnieni, z większą chęcią do życia.