W które gry trzeba zagrać?

Wraz z rozwojem gier komputerowych, wytwórcy kreowali coraz różniejsze typy gier, cechujące się odmiennymi strategiami prowadzenia techniki gry, trybu. Ciężko wyodrębnić jakikolwiek konkretny podział gier, albowiem w literaturze przedmiotu nie istnieje konkretny podział gier ze względu na gatunek.

Porównując opisane przez autorów gatunki gier możemy podzielić je najgeneralniej na:
gry tekstowe, gry zręcznościowe, fabularne, RPG, edukacyjne i inne.

Jeśli według Ciebie prezentowany artykuł jest pasjonujący, to zobacz również pomocne źródło (https://pkrajewski.pl/), które posiada intrygujące dane – one niewątpliwie Cię zajmą.

Omówię dzisiaj niektóre z nich.

Gry wyścigi. Typ gier polegających na ściganiu się z przeciwnikami. Misją gracza będzie zdobycie pierwszego miejsca bądź uzyskanie jak najlepszego czasu . Możesz ścigać się różnorodnymi pojazdami (wodne), zaś sama natura rozgrywki też może być zmienna (symulacyjna lub zręcznościowa).
Piknik na łonie natury

Autor: Daniel Glifberg
Źródło: http://www.flickr.com
Walentynkowy prezent

Autor: Princess Academy
Źródło: Princess Academy
Symulatory charakteryzują się przede wszystkim tym, iż odzwierciedlają faktyczne wydarzenia w wirtualnym świecie, przykładowo symulatory lotów, symulator podróżowania samochodem, itp. Występują w nich ograniczenia rodzaju fizyka obiektów, chociaż są wyjątki, np. popularna seria The Sims. Gry podobne na ogół mają samouczek. Symulatory to też tego rodzaju gry, w jakich mamy możność konstrukcji miast. Najbardziej chyba znaną grą symulacyjną jest seria nadmienionej wcześniej gry The Sims, w jakiej istnieją ogromne możliwości posunięcia. W skrócie rozrywka polega na prowadzeniu iluzorycznego życia Simów (odpowiednik ludzi), którym trzeba zbudować dom, odszukać pracę czy dbać o potrzeby fizjologiczne, lub też zdobywać znajomości, troszczyć się o nie jak też awansować na coraz wyższe stanowisko pracy. Gra nadaje się znakomicie dla dziewczynek. Tworzenie idealnych Simów, jakie w pewnym sensie odzwierciedlają nas samych, umożliwia spełniać własne marzenia w świecie fikcyjnym.
pomieszczenie
Forge of Empires jest to gra przeglądarkowa, w której budujesz swe własne miasto jak też towarzyszysz mu przez wszelkie okresy istnienia cywilizacji, począwszy od ery kamienia. Odkrywaj nowatorskie technologie oraz wkraczaj w nowe epoki.

Zapisz się na kartach historii, budując unikalne, zaawansowane konstrukcje a także olbrzymią metropolię. Powiększaj swe imperium dzięki strategicznie zaprojektowanym kampaniom oraz umiejętnym posunięciom militarnym. Stwórz swój świat.