Jakie są wartości grania w komputerowe gry i planszowe?

Przemyślanie wyselekcjonowane gry jest to świetne narzędzie rozwoju latorośli. Granie może mieć wpływ na rozwój wielu funkcji umysłowych a także społecznych malucha.

Gry mogą rozwinąć artykulację, pozwalają powiększyć koncentrację smyka. Planszówki zaś uczą przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, liter oraz cyfr. Jakiego rodzaju gry kupować? Wszystko jest zależne od celu a także od sytuacji. Jeżeli spytamy szachistę o to czy szachy mają atuty edukacyjne, zazwyczaj nawet nie usłyszymy kontrakcji, tylko ujrzymy zdumienie w jego oczach. Każdy człowiek wie, że szachy, gra znana już w Persji VI wieku naszej epoki, uczy planowania, strategicznego myślenia, poprawiają pamięć, wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie. A drugie gry? Czy należy pozwolić grać dziecku w ogólnodostępne gry przegladarkowe? Jak najbardziej tak.
gry przegladarkowe

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy jak dużo obszarów dotyka temat takich rozrywek w życiu młodych osób.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w treści (https://viva-system.pl/oferta/pokazy-konfetti-2.html)? To oczywiście podobna problematyka, zatem bez wątpliwości także głęboko Cię zainteresuje!

Także gry planszowe. Granie z maluchami jest następną sposobnością do spędzenia z nimi czasu. Ma też niemałe walory edukacyjne. Gry planszowe przykładowo uczą one przestrzegania zasad, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr oraz liter, rozwijają percepcję i synchronizację wzrokowo-ruchową, co podnosi sprawność manualną dzieci. Wydłużają także czas, w którym maluch może się skupić, a to przez zaangażowanie, to znów na skutek współzawodnictwa i radości wygrywania. Gra stanowi pretekst do rozmowy.

Bywa również katalizatorem do wymierzania pytań przez dziecko a także do rozmów na tematy poważne. Jest zatem także źródłem umiejętności społecznych takich jak werbalna komunikacja, cierpliwość, zachowywanie kolejności.