Nowatorskie pojęcia czyli nowe wyzwania. Jak sobie z nimi poradzić i jak podejść do tych problemów?

Żyjemy w świecie, który niby znamy, zdajemy sobie sprawę czego się spodziewać, przynajmniej w miejscu, które dobrze znamy. Poznaliśmy to co poznaliśmy, jesteśmy ogarnięci w podstawowych pojęciach dotyczących naszego życia. Nadchodzą jednocześnie takie chwile, iż należy rozpocząć od nowa, czy to w tym samym miejscu, czy może w innym – gdzieś poza granicami naszego kraju gdzie wszystko jest po prostu inne. Co wtedy robić, jak przygotować się do nowego startu?

Przyrównać to można do tego, iż jeśli znasz pojęcie „garnek” i wiesz, co to oznacza, to nagle musisz się bardziej zagłębić w to pojęcie i poznać inne terminy, przykładowo czym są garnki żeliwne albo patelnie żeliwne. Podobnie właśnie jesteśmy w stanie to porównać do nowej zmiany w życiu. Jeśli słyszałeś o jakimś miejscu po prostu generalnie, to nagle musisz się przygotować na więcej, nagle należy wciągnąć się w tą nową wiedzę, zrozumieć to, co na pierwszy rzut oka wydaje się niejasne.

Wiadomo, początki zawsze są ciężkie, a jeśli zaczynasz wszystko od początku zapewne przeżyjesz szok – jeśli przebywasz w innym państwie, przykładowo w jakimś egzotycznym kraju – będzie to szok kulturowy. Lecz spokojnie, to zupełnie zwyczajne, byłoby dość dziwaczne, żebyś potrafił zareagować na każde nowe wydarzenie ze spokojem i bez żadnego zdziwienia, tego typu reakcja nie byłaby na pewno prawdziwa, dodatkowo, zablokowałbyś się psychicznie tym podejściem, bo zamiast chłonąć każdą nową rzecz intensywnie, Ty zamknąłbyś się w sobie, zabarykadował drzwi i nie pozwalał nikomu wejść.

Opisany temat napisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się wpis. Daj nam znać – przejdź do strony pizza janki .

To złe podejście, chociaż wielu ludzi właśnie tak w początkowych etapach reaguje. Jednakże najbardziej istotne to akceptować wszystko takie, jakie jest. To Ty przybyłeś w nowe miejsce, nie na odwrót.

Rzeczywistość nie będzie dostosowywała się do Ciebie, to Ty powinieneś przystosować się do niej. Potraktuj to nowe miejsce jak swojego kota.

Szalenie nam miło, że poświęciłeś swój czas, aby przejrzeć nasz tekst. Jeśli czujesz ochotę na nowe, to kliknij link cukiernia home sweet i przenieś się do następnej strony.

Wiesz, że Cię denerwuje i pragnąłbyś go zmienić, ale zdajesz sobie sprawę też, iż to niemożliwe, on zawsze zostanie taki sam, gdyż taka jest jego natura. Tak samo jest z nowymi miejscami, nic na siłę nie odmienisz. Lepiej będzie jak będziesz płynął z tym nowym prądem Twojego życia, a błyskawicznie się nauczysz nowych pojęć, będziesz odbierał ten nowy prąd stopniowo i z umiarem, aż w końcu zaaklimatyzujesz się na stałe.