Telenowela a wielka kinematografia

Istnieje kilka filmów, które oglądamy z nieskrywanym zachwytem, ostatnimi czasy są to seriale, których niezliczona liczba zalewa rynek. Niektóre z nich to rzeczywiście wartościowa treść.

Najczęściej zaś te dobre filmy i seriale czerpią jak najwięcej z zabiegów charakterystycznych dla konkretnego gatunku filmowego, to oznacza, iż coś co jest dobre w kryminale i zdaje swój egzamin sprawdzi się także w serialu, coś co zadziałało na korzyść formy którą jest potocznie zwany „wyciskacz łez” sprawdzi się idealnie w krótszej formie.

Dzieci oglądające telewizję

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com

W ten sposób można wyróżnić kilka gatunków filmowych, które świetnie sprawdzają się za każdym razem. Z pewnością dobrym przepisem na sukces jest serial kryminalny. Wytarczy wymiec takie słowa klucz jak, intryga, nierozwiązane zagadki, bohater tropiący kolejną tajemniczą historię…

Kryminały mają to jeszcze do siebie, że świetnie budują napięcie, co udaje się idealnie powielić w serialu. Przykładowo, bohater odkrywa coś dziwnego, jest bliski poznania sprawy i nagle klaps! ”Ciąg dalszy nastąpi” . Jednak w następnym odcinku sprawa się nie rozwiązuje, bo sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana aniżeli myśleliśmy. I tak ciągle. Pomimo tego, że o tym wiemy za każdym razem,

Reżyser podczas pracy

Autor: Hayden Irwin
Źródło: http://www.flickr.com

świetnie się bawimy.

Na pewno sprawdza się serial melodramat, ale niekoniecznie jako całość, lecz pojedyncze odcinki, w którychumieszczone są te elementy. Każdy człowiek jest w mniejszym lub większym stopniu wrażliwy na ckliwe, miłosne tragedie, choć wielu (szczególnie mężczyzn) nie da po sobie tego poznać, a przecież wielu z widzów ma takie doświadczenia, a jak nie, to zaszyfrowane w genach pewne sentymentalne tęsknoty, w które idealnie trafiają, jak w czułe punkty, scenarzyści seriali. Więcej info o kryminałach i melodramatach odszukasz tutaj: ciekawy serial melodramat.

Serial obyczajowy – to nie powinno zadziwiać. Właściwie każdy serial i większość znanych i dobrych filmów, to dzieła obyczajowe. Nie zapominajmy też o serialach musicalach, mimo tego, iż brzmi to absurdalnie, to czy wyobrazić sobie można serial bez muzyki, bez elementów muzycznych. Chyba nie. Może nie jest musical w czystej postaci, lecz z pewnościąposiada konieczne elementy dobrej rozrywki. Więcej info o serialach obyczajowych i musicalach odnajdziesz tutaj: serial obyczajowy.

Te propozycje gatunkowe na pewno nie wyczerpują tematu.

Ciekawi Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe omówienie, które także zapewne Cię zafascynuje.

Znajdzie się przecież jeszcze szereg ciekawych kategorii, przykładowo, komedie czy thrillery.