Koszulki przeznaczone na płyty CD – czyli, opakowania zrobione z papieru na płytę? Przenigdy więcej!

Jak to istnieje możliwość łatwo zauważyć po naszym dzisiejszym tytule tekściku, nasz temacik będzie dziś obejmował koszulki przeznaczone na płytki rodzaju CD. Obecnie mogłoby się wydawać, że płyty tego typu jest to już przeżytek, zwłaszcza od ukazania się przenośnych dysków typu twardego, czy jeszcze silniej popularnych przenośnych portów typu USB, które mają z biegiem latek coraz to bardziej dużo pojemność.

koszulki na cd
Jednakże jak się okazuje, płyty typu CD mają się wcale nie najgorzej oraz wielu spośród nas do tej pory je „zbiera”, choć dla wielu ich zwyczajowe opakowania zrobione z papieru nie są zadowalające, i z tego powodu powstały ich alternatywy…
Słysząc słówko „koszulka”, zwykle imaginujemy sami sobie zwyczajny T-shirt, jednak owe słowo ma parę znaczeń, w szczególności w dziale artykułów papierniczych, w którym zwykle kojarzy się z koszulka przeznaczoną na dobrze znane dzieciakom „karteczki”, na których to znajdują się przeróżne postacie z bajek, czy filmów, ogólnie przeznaczonych dla tych najmłodszych. Jednak istnieje jeszcze pojedynczy rodzaj koszulek, jakim są nie wątpiąc w to koszulki na cd, które to niegdyś zrobione z papieru, w tej chwili bywają robione podobnie jak te na karteczki, tylko z przegródkami, wewnątrz które to doskonale wpasują się płytki.

Jeżeli zaintrygowała Cię tego typu kwestia, bez wahania przeczytaj też to użyteczne omówienie, gdyż przeczytasz tam niezwykle wartościowe informacje.

dobrze jest tutaj po zaznaczać, iż starsze wersje tych koszulek, a więc papierowe, mieściły po pojedynczej płycie oraz to było tyle.

Obecnie koszulki na CD posiadają tak nazywaną „perforację”, która pozwala na wpięcie takiego typu koszulki do Wnętrza segregatora, w którym na pewno jej nie zgubimy! Koniec z walającymi się po podłożu płytkami – pora na porządek i ład we własnych zbiorach płytek!