Najnowsze materiały budowlane

W budownictwie także należy iść z duchem czasu. Musimy mieć na uwadze fakt, że niestandardowe rozwiązania to trwalszy sposób budowania. Oczywiście sporo ludzi obawia się nowości. Przeważnie argumentem przeciw wdrożeniu innowacyjnego rozwiązania jest cena. Faktycznie nierzadko nowoczesne komponenty są droższe, jednak warto rozważyć także drugą stronę medalu.

ściana działowa z pustaków Porotherm

W pierwszej kolejności trzeba wiedzieć, że zazwyczaj użycie lepszych materiałów łączy się z oszczędnością czasu. Dzięki nim możemy ukończenia budowy domu w znacznie krótszym terminie, a jak wiemy czas to pieniądz. Po drugie dzięki nowocześniejszym materiałom, zużywamy ich mniej. Ostatecznie więc jest to bardziej ekonomiczna wersja, niż nam się wydawało.

Dlatego też przed podjęciem decyzji o budowie domu swoich marzeń, warto kupić właściwe komponenty budowlane. Przykładowo zamiast tradycyjnych pustaków aktualnie buduje się z pustaków ceramicznych. Ściany z porotherm są dobrze zaizolowane, a najistotniejsze szybko się je buduje.

System Porotherm Dryfix jest polecany przez budowlańców i ma bardzo dobre opinie (szersze informacje). Budowa wywóz gruzu leszno domu z zastosowaniem pustaków ceramicznych to bardzo dobry pomysł. Pustaki nadają się do dla wszystkich rodzajów ścian, na przykład wielowarstwowych. Duży asortyment składów budowlanych komponentów budowlanych umożliwia wybór dobrego rozwiązania, które jest przystosowanie do indywidualnych potrzeb projektu. Wybór pustaków ceramicznych to także pewność szybkich postępów budowy.

Innowacyjna technologia dryfix polega na umocowaniu pustaków ceramicznych przy pomocy suchej zaprawy. Tym sposobem faktycznie usuwamy przerwy technologiczne. Oprócz tego watro pamiętać o tym, czym różni się ta technologia. Przede wszystkim w tym nowatorskim rozwiązaniu zamiast normalnej zaprawy murarskiej używa się nowoczesnej pianki (więcej tutaj). Tym sposobem łączy się poziome pustaki ceramiczne. Łatwość wykonywania prac pozwala zaoszczędzenia nawet 50% czasu. Ściany są estetyczne i dobrze przygotowane do następnych etapów budowy, zazwyczaj obudowy termicznej.