Czym są okładki disccover, z jakiego materiału są wytwarzane i kto je w ogóle nabywa?

Aktualnie wiele osób zna dialekt brytyjski na tyle, żeby znajdować w nim pewne tak zwane chochliki. Przy takiej zabawie należałoby jednak niezwykle uważać, gdyż dialekt Shakespeare’a, podobnie jak nasz ojczysty, pełny jest różnych gier werbalnych.
Dobrym przykładem jest określenie wytwórcy okładek na płyty winylowe, która jest zwykłym łączem anglojęzycznych wyrazów disc (płyta) oraz cover (okładka), a jednocześnie brzmi wyjątkowo tak jak odmienne słowo z tego języka, czyli discover (odkryć/poznać).

W niniejszym jednak wypadku także to drugie, przypadkowe niejako wyjaśnienie jest jak najbardziej trafne. Z jakiego powodu? Gdyż dla prawdziwego melomana słuchanie dźwięków utrwalonych w formacie mp3 to czyste znieważenie.

Nie czekaj – jeśli spodobały Ci się te zajmujące informacje, to wejdź w ten link i czytaj to nowy tekst.

Dziś ponownie poznaje się uroki płyt winylowych, gdyż to one oferują okazję prawdziwego rozkoszowania się dźwiękami. Należałoby wszakże pamiętać, aby przechowywać je w takowym etui jak okładki disccover, gdyż nie są to typowe znajome nam od kilkudziesięciu wiosen okładki na płyty, a stworzone poprzez fachowców z dziedziny dźwięku oraz chemii opakowania, jakich skład powstał po to, aby dobrze zabezpieczyć płytę przed jakiegoś rodzaju uszkodzeniem.

fabryki w Bełchatowie

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
Okazują się być one wytwarzane na specjalne zlecenie specjalistycznej firmy, jaka do ich wytwarzania bierze pod baczność rady swych odbiorców – specjalistycznych wielbicieli muzyki.

Należałoby zatem dodać, iż okładki disccover to doskonała ochrona płyty przed brudem, zalaniem czy też promieniami UVA i UVB. Zastosowany jest również specjalny dodatek poślizgowy, który ułatwia proces wsuwania okładki na przeznaczony do jej magazynowania regalik.