Najważniejsze zalety jednego z najzdrowszych tłuszczów, to znaczy oleju tłoczonego z siemienia lnianego.

Lniane nasiona od dawna są wykorzystywane w naturalnej medycynie. Ludzie nie umieli jeszcze zidentyfikować substancji, jakie w nich są, lecz świetnie znali ich wpływ na nasze organizmy, i umieli wykorzystać w licznych przypadkach.

Już starożytni Grecy i Rzymianie zalecali stosowanie siemienia lnianego do rozwiązywania chorób przewodu pokarmowego, i do dnia dzisiejszego jego zdrowotne właściwości są bardzo cenne. Obecnie znacznie częściej wykorzystywany jest olej (olej z lnu) lniany w miejsce nieprzerobionych nasion. Jest on tłoczony na zimno, dzięki czemu zachowuje wszystkie pożądane właściwości, i stanowi niezastąpiony dodatek do wielu potraw. Nasiona lnu zawierają go blisko połowę, a dużą część oleju stanowią tak potrzebne organizmowi kwasy omega-3, regulujące poziom cholesterolu w organizmie. Podstawową rolą tych kwasów jest obniżanie złego cholesterolu i powiększanie ilości tego dobrego.

Jeśli czytasz o publikującej fascynującą Cię treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (https://www.sokpol.pl/uslugowy-rozlew-sokow-i-napojow-w-butelki-szklane-plastikowe-oraz-kartony) dotyczące źródeł, z których czerpie ona informacje.

Lecz tłuszcze są potrzebne przy stymulacji licznych życiowych procesów, są też podstawowym budulcem komórek, dlatego też zapewnienie ich w wymaganej ilości ma bardzo duże znaczenie przy utrzymaniu zdrowia. I właśnie olej lniany to jeden z najlepszych pokarmów roślinnych pod tym względem, w szczególności że jego siłę działania zwiększa dodatkowo witamina E.

Olej lniany jest coraz szerzej wykorzystywany do przygotowywania różnych posiłków, również na nim opiera się dieta dr budwig. Dieta ta z założenia ma dostarczać organizmowi pokarmy bardzo bogate w błonnik, tłuszcze omega-3 oraz antyoksydanty. Osoby które ją stosują muszą wykluczyć każdą postać cukru, a także oleje, margaryny i masła. Jedynym pożądanym olejem jest właśnie ten powstały z siemienia lnianego, właśnie dlatego że jest najbardziej zdrowy spośród stosowanych przez ludzi tłuszczów. Tak naprawdę zalecenia dr Budwig to nie tylko dieta, ale cały styl życia, mający wziąć z natury to co najlepsze, wykluczając jednocześnie szkodliwe rzeczy. Z założenia dieta ta może pomagać przy wielu chorobach, takich jak nowotwory, cukrzyca albo problemy ze skórą, oczywiście pod warunkiem że będzie kompleksowo stosowana.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>