Czym cechuje się kawa brazylijska?

Brazylia to jeden z największych na świecie producentów kawy. Sprawdź co cechuje brazylijskie uprawy oraz jak smakuje kawa pochodząca z Brazylii.
Położenie geograficzne Brazylii sprawia, że jest to rewelacyjne miejsce do uprawy kawy najlepszego gatunku.

odziez dla gastronomii

Źródło: sklep.empak.com.pl

Właśnie z tego powodu Brazylia to od mniej więcej 150 lat największy producent kawy. Kluczowe obszary uprawy kawy to Santos, São Paulo oraz Minas Gerais. Ciepły klimat, dużo słońca oraz górzyste tereny – to doskonałe warunki do produkcji wysokogatunkowej kawy brazylijskiej. Poprzez wymienione czynniki odmiany kawy z Brazylii cieszą się dużym uznaniem. W Ameryce Południowej jedyną konkurencją jest kolumbijska kawa. Kawa brazylijska jest najczęściej łagodna w smaku, delikatnie czekoladowo-orzechowa, średnio mocna i p niskiej kwasowości. Jest pyszna sama w sobie i doskonała do uzupełniania mieszanek. Można ją przyrządzać w ekspresie ciśnieniowym,jak i tradycyjnej kawiarce.
Podstawowymi gatunkami produkowanymi w Brazylii są arabica i robusta. Obecnie Brazylia produkuje niemal ⅓ wszystkich przeznaczonych do sprzedaży ziaren wymienionych gatunków. Popularną odmianą kawy pochodzącą z Brazylii jest Burbon Santos (nazywana także Santos). Charakterystyczne cechy tej odmiany to owocowy i kwaskowaty smak. Innym dość popularnym gatunkiem jest Rio.

Czujesz ochotę na następne ciekawe posty? Nie czekaj! Przygotowaliśmy ich przecież dużo. Więc kliknij (https://pakujmy.pl/pl/c/Kubki-papierowe/40) i ciesz się ostatnimi treściami.

Kawę Rio cechuje ciekawy posmak określany jako “medyczny”, podobny do do jodyny.

Wyjątkowy posmak jest skutkiem rozwoju na ziarnach kawy mikroorganizmów. Sprawdzonym miejscem, gdzie możemy kupić taką kawę będzie jest palarnia kawy.