akcesoria AGD

W każdym sporym sklepie elektronicznym jest dział skupiający się wokół tzw. artykułów gospodarstwa domowego, znanych powszechnie pod skrótem AGD. Do tej grupy urządzeń należą wszystkie te przedmioty, które w dużym stopniu ułatwiają życie, bądź zwyczajnie stanowią podstawowe wyposażenie każdego mieszkania.

Lodówka z serii Grand

Autor: Samsung Electronics Polska Sp. z
Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Do grupy tych akcesoriów zaliczane są między innymi pralki, lodówki, kuchenki na gaz lub cleaning company – procleaner.pl prąd lub zmywarki. Do urządzeń AGD należą też mniejsze urządzenia – odkurzacze, roboty kuchenne i tak dalej. Na rynku działa parę firm, które specjalizują się w produkowaniu wyłącznie tych najważniejszych przyrządów. Mimo różnic w technologii ich wytwarzania, półki te produkują wszystkie odmiany sprzętu gospodarstwa domowego oraz odpowiednie akcesoria.

Kuchenka i chłodziarka

Mogłoby się wydawać, że lodówki czy kuchenki nie są zróżnicowane a ich koszty nie są wysokie. Innowacyjne zakłady wyspecjalizowane w wytwarzaniu artykułów gospodarstwa domowego są w stanie wyprodukować nawet parę tysięcy lodówek każdego dnia. Różnica w jakości wykonania takich urządzeń może być odczuwalna dla portfela – urządzenia wyższej klasy charakteryzuje na przykład niższe zużycie energii elektrycznej.

Chłodnia

Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com

Przepisy Unii Europejskiej wymusiły na firmach produkujących taki sprzęt umieszczanie dokładnych danych o zużyciu prądu i innych znaczących wartości każdego urządzenia (jak przykładowo zużycie wody w sytuacji zmywarek). Niedługo te przepisy będą działały nawet w stosunku do odkurzaczy, na których producenci będą musieli podać na przykład czystość powietrza wydobywającego się z urządzenia. Żeby to było jak najczystsze, konieczne są wysokiej jakości filtry i worki o odpowiednim kształcie.

Akcesoria do przyrządów

Każdy producent ma w sprzedaży także akcesoria do własnych towarów – jak wymienione worki czy filtry do odkurzaczy, dodatkowe półki do chłodziarek czy pozostałe podobne elementy. Działają też firmy specjalizujące się w produkcji samych akcesoriów – przykładowo spółki wytwarzające środki chemiczne do zmywarek jak np. sól czy profesjonalne tabletki do zmywarek.

Ponadto sprzedaje się mnóstwo części zamiennych do urządzeń – końcówki do odkurzaczy, zwijacze kabli czy części elektroniczne do pralek. Żeby odszukać najbliższego sprzedawcę tego rodzaju produktów w okolicy, należy wyszukać w Internecie frazę zawierającą miasto, np. części agd w Gdańsku – . Wyświetli się wówczas mapa z umieszczonymi na niej wszystkimi punktami oferującymi tego rodzaju części w danym mieście.