Wynajęcie mieszkania pierwszy raz nie musi stanowić kłopotu, jeżeli zaznajomimy się z kilkoma poradami na ten temat

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu z nas. Z reguły przeszkodę w jego realizacji stanowią finanse. W obliczu powyższej sytuacji, kiedy po prostu nie stać nas na kupno mieszkania, rozwiązaniem jest wynajęcie stancji. Jeżeli pierwszy raz interesuje nas ta problematyka, opłaca się najpierw zaznajomić się z kilkoma wskazówkami, aby uniknąć możliwych problemów.

Po pierwsze, za idealną trzeba uznać sytuację, gdy mamy możliwość wynajęcia stancji od osoby zaufanej, którą znamy lub jaką ktoś nam poleci.

szerzej na ten temat

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety nie zawsze powyższa możliwość istnieje. Jeśli więc chodzi o wynajem mieszkania porady należy rozpocząć od tej, by przede wszystkim w miarę możliwości sprawdzić właściciela. Jeżeli nie mamy jak sprawdzić konkretnej osoby, na przykład poprzez konsultacje ze znajomymi, pozostaje nam obserwacja.

Osoby, które chcą uniknąć sporządzenia umowy pisemnej powinny z miejsca wzbudzić nasze podejrzenia. Jeśli bowiem nie będziemy mieć umowy, w jakiej wyraźnie zakreślony zostanie czas wypowiedzenia, możemy nagle znaleźć się na bruku. Dodatkowo właściciel stancji powinien na nasze żądanie zameldować nas na pobyt tymczasowy, co może być potrzebne przykładowo przy staraniu się o pracę.

Odnośnie samego lokalu, oprócz jego urządzenia, które omówione zostanie poniżej, należy zwrócić uwagę na to, za co i w jakiej kwocie będziemy płacić rachunki. Przykładowo jeśli w mieszkaniu ogrzewanie jest gazowe, należy liczyć się z pokaźnymi opłatami za gaz. Również analogicznie, stara pralka może znacząco podnieść rachunki za prąd. Warto także dowiedzieć się, jakie media zawarte są w czynszu. Z pozoru niedrogie lokum może w rzeczywistości wcale takim nie być, jeżeli do opłat zasadniczych będziemy zmuszeni dodać jeszcze wodę czy ogrzewanie.informacje montaż klimatyzacji warszawa montaż klimatyzacji warszawa

mieszkanie w przytulnym lofcie

Autor: Paul Lucas
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w mieszkaniu mieszkają również inne osoby, dobrze jest od początku ustalić reguły, wedle których dzielone będą rachunki, aby uniknąć przyszłych nieporozumień. Na rynku możemy wyszukać zarówno stancje umeblowane, jak i bez mebli. Jeżeli zdecydujemy się na wynajęcie mieszkania bez mebli, będzie to prawdopodobnie tańsze wyjście (odwiedź stronę Z drugiej strony jednak musimy liczyć się z tym, że meble będziemy musieli zakupić. Jeśli później zdecydujemy się przeprowadzić możemy mieć trudności z pomieszczeniem ich w nowym mieszkaniu.