Gry na rodzinne wieczory

Planszowe gry – pomimo unowocześnienia cywilizacji – wciąż cieszą się niezwykle dużą popularnością i są ikoną w wielu rodzinach podczas wieczornego spędzania wspólnych chwil.

wakacje nad jeziorem

Autor: Irene Grassi
Źródło: http://www.flickr.com
grają w nie zarówno dzieci, jak i dorośli, ponieważ są one w pewien sposób symbolem ponadczasowości oraz zabawy, łączącej wszystkich członków rodziny. Coraz to nowe wydania, jak również i te sprzed kilku lat mogą pochwalić się swymi wiernymi fanami oraz jeszcze przez dłuższy okres będą stały na piedestale w kwestii rozrywki.
program

Autor: Narcotango
Źródło: Narcotango
Jedną z gier jest Prawo dżungli, będąca odpowiednikiem gry o nazwie Jungle Speed. Opiera się głównie na kartach, które w trakcie zabawy leżą przed każdym z graczy. Wszystkie mają różne znaki. Jeśli gracze posiadają odmienne karty, muszą jak najszybciej złapać za berło drewniane i stojące na środku stołu. Jeśli ktoś nie zrobi tego lub gdy się pomyli – jest karany otrzymaniem jednej albo wszystkich odkrytych kart. Prawo dżungli to planszówka szybka, a bawić się w nią może nawet 30 osób. Każde pudełko posiada berło, woreczek oraz 104 karty. Jeśli ktoś jednak chce wcielić się w czarny charakter, koniecznie musi zagrać w Colt Express, w której musi okraść pociąg – podobnie jak inni gracze. Tym samym musi zebrać jak najwięcej skarbów, zanim zrobią to inni. Każda rozgrywka ma pięć części po dwie fazy.
Kolejną perfekcyjną zabawą na familijne wieczory jest Patchwork gra przeznaczona dla dwóch osób, gdzie łączy się kawałki materiałów, tworząc równocześnie nowy wzór.

Została ona stworzona na wzór gospodarowania niechcianych już skrawków, co niegdyś było bardzo modne.

Szukasz dodatkowych wiadomości na opisywany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź do serwisu (https://domwina.pl/) a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

Gra to około 30 minut, w trakcie których gracze muszą połączyć najlepsze materiały i stworzyć efektywną kołdrę.