Doskonały pomysł na wakacyjną historię na np. znaczniejszych akwenach wodnych

wczasy nad wodą to wspaniały sposób na spędzenie paru ciepłych tygodni. Podczas tego urlopu możemy po prostu opalać się na piasku, albo szukać bardziej aktywnych atrakcji.

Jeśli preferujemy akurat taką formę na spędzanie czasu, możemy skorzystać z pewnej wypożyczalni i wynająć na przykładowo parę dni rower wodny, kajak bądź nawet jakiś jacht.
wynajem jachtów

Autor: Graeme Churchard
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba tutaj podkreślić, że do wynajęcia (zwłaszcza takich większych) jednostek pływających, trzeba mieć ważny patent przykładowo żeglarza jachtowego. Podobnie jak prawo jazdy ma swe kategorie, tak i patent może tyczyć się różnych jednostek pływających.

Interesuje Cię mieszczący się w tym miejscu materiał? Kliknij zatem oprócz tego tu i sprawdź więcej info Systemy audio pod zabudowę na omawiany problem.

A istnieją jachty posiadające żagle, z silnikiem spalinowym czy z połączeniem takich dwóch napędów. Cena za wynajęcie jachtu waha się wokół sumy 50-100 złotych za 24 godziny, ale to jest zależne m.in. od jego wielkości, napędu czy oprzyrządowania jachtu. Oczywiście każdy z nich powinien posiadać własny osprzęt (elektryczna winda kotwiczna) i swoje oprzyrządowanie standardowe. W tym kapoki, liny cumownicze, kotwicę czy trap.

Jeśli zdecydujemy się na wynajem jachtów, to musimy umówić się z oferującą taką usługę spółką oraz stosownie wcześniej uzgodnić wszystkie detale. Niemalże we wszystkich wypożyczalniach jest aktualna rezerwacja jachtów oraz terminów ich wynajęcia.

Niezależnie od typu wyposażenia np. kambuza, zatem kuchni w różnego typu patelnie, należy mieć pewność, że wynajmowany przez nas jacht ma całkowite wyposażenie bezpieczeństwa (kapoki i gaśnice) i oprzyrządowanie nawigacyjne, zatem kompas oraz echosondę. Wtedy, jeśli mamy ponadto olbrzymie doświadczenie, możemy nająć jacht nawet na długi rejs oceaniczny.