Dieta wegetariańska – co to jest? Stosowanie i porady

Aby człowiek mógł właściwie funkcjonować, wymaga wielu pierwiastków odżywczych. Ważna jest ich ilość, proporcje, a również jakość. Zapotrzebowanie na pożywienie w dużym zakresie jest zależne od wieku, budowy anatomicznej, sposobu życia, metabolizmu, wreszcie skłonności smakowych. Dieta wegetariańska powinna być dobrana indywidualnie, w ten sposób, aby niczego nie brakowało. Dieta wegetariańska jest korzystna dla zdrowia, kiedy stosuje się ją rozważnie. Racjonalnie złożona, zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób cywilizacyjnych. Coraz to więcej osób zaprzestaje konsumować mięso. Powody przejścia na dietę wegetariańską, to na ogół ekologiczny, wyznaniowy, filozoficzny.

jedzenie na diecie

Autor: with wind
Źródło: http://www.flickr.com
Racjonalnie złożona dieta dla wegetarian nie tylko nie wywołuje uszczerbku na zdrowiu, lecz też pomniejsza niebezpieczeństwo schorzeń nowotworowych.

Wegetarianizm, to sprecyzowany styl życia skojarzony ze specjalną dietą. Jakkolwiek motywy zerwania z rutynowym rodzajem odżywiania mogą być przeróżne, przejście na dietę dla wegetarian powinno zawsze wiązać się ze przekształceniem sposobu myślenia, odejściem od stereotypów obyczajowych i zastąpieniem ich nowymi wzorami.
Najłatwiejszym zestawieniem diety wegetariańskiej są artykuły zbożowe z mlekiem, jajkami, serem, albo roślinami strączkowymi. Warzywa konsumuje się z kaszami, orzechami, ziarnami, ryżem i jajami.
Dieta (zobacz polub ten serwis http://rehafit.org) eliminacyjna to dieta, która jest jedyną procedurą leczenia przyczynowego uczuleń pokarmowych. Dietę eliminacyjną stosuje się również przy podejrzeniu alergii pokarmowej i w celu zdobycia u uczuleniowca akceptacji na pierwotnie niesprzyjający pokarm, jest również jedną z odmian terapii nietolerancji żywnościowych.

Celem diety eliminacyjnej jest przede wszystkim obniżka reakcji ustroju immunologicznego na dany czynnik i obniżenie prawdopodobieństwa wystąpienia reakcji. Wyroby, które przynoszą oznaki alergii, muszą być wyłączane z diety pojedynczo. Dzięki temu lepiej jest sprawdzać objawy, co umożliwia określić co jest przyczyną uczulenia. Należycie prowadzona dieta eliminacyjna, może przyczynić się do pełnego ustąpienia uczulenia, gdyż jest ona wyłączną odmianą leczenia przyczynowego.