Życzliwość dla innej osoby zdecydowanie się opłaca. Czemu warto być życzliwym dla innej osoby?

Czy wiesz z czym się wiąże efekt wyświadczonej przysługi? Z pewnością wiesz, bo sam tego doświadczyłeś. Jest także nazywany efektem Benjamina Franklina. Tendencja do zmiany swojego stanowiska na lepsze w stosunku do osób, dla których wykonało się jakąś dobrą przysługę. Czy spotykasz się z tym często we własny życiu?

mężczyźni rozmawiający na ulicy

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Efekt wyświadczonej przysługi często tłumaczy się przytaczając zasadę kategorii rozbieżności poznawczej. Uczynienie jakiejś dobrej rzeczy dla drugiej osoby, szczególnie w momencie, gdy za nią nie przepadamy albo jest nam obojętna, może powodować dziwny stan, pewnego napięcia. Żeby zredukować taki dysonans dokonujemy zmiany naszej postawy, coś jakby pomoc dla takiej osoby wynika z tego, że ją lubię. Chociaż przed podjęciem pomocy ta kwestia była dla nas całkiem inna.

Aby poznać nowe niebywale zajmujące detale połączone z zaprezentowanym tu tematem, zapewne przyda Ci się moja witryna (https://perfect-przeprowadzki.wroclaw.pl/blog/jak-prawidlowo-transportowac-lodowke/). Więc kliknij w poniższy link.

Czasem doświadczamy tego stanu, chociaż odczuwamy go różnie i nie jest obowiązkowo taki, jak ten określony powyżej. Prawda jest taka że, jak komuś pomagamy to czujemy się bardzo dobrze, mamy lepszy humor, dlatego że jakiemuś człowiekowi pomogliśmy. Ogarnia nas uczucie wypełnienia dobrego uczynku.

Osoby wierzące mogą również widzieć to na zasadzie, iż na tym przecież polega pomaganie bliźniemu. Może się to przez to łączyć z teorią zbawienia, która staje się rzeczywista poprzez wierzenia, ale także przez pomaganie drugiemu człowiekowi. To także łączy się z ogólnie pojętą życzliwością, gdy spotykamy jakąś osobę na ulicy oraz staramy się być dla tej nieznanej nam osoby mili lub tak normalnie uśmiechamy się do niej miło. Na przeróżnych poziomach odnajdziemy użycie tej zasady (). Ostatnio na przykład coraz bardziej popularne stają się portale, gdzie możemy wystawić coś za darmo. Czemu to robimy? Z pewnością z racji pobudek osobistych, aby pozbyć się danej rzeczy, gdyż nie posiadamy na nią miejsca, ale częściej robimy w ten sposób, żeby komuś ofiarować jakąś darmową rzecz.

Produkty spożywcze

Autor: Janet McKnight
Źródło: http://www.flickr.com
Skoro nam nie będzie już potrzebna, to czemu ktoś inny nie mógłby z tego korzystać. W taki sposób działa to w różnych częściach kraju, jak oddam za darmo Olsztyn.

Nie sądzisz, że to jest znakomity czas, żeby zdobyć zupełną gwarancję, że opublikowane wiadomości są prawdziwe? Jeśli tak, to ten zweryfikuj serwis tu.

Doskonale to funkcjonuje, bo z jednej strony znajdujemy osobę, która coś zyskuje, a z kolejnej osobę, która jest w stanie coś oddać oraz poczuć się dobrze z tym faktem, iż zrobiło się komuś tego typu niespodziankę.