Te akcesoria obowiązkowo powinny znaleźć się w każdej kuchni!

Uwielbiasz gotować i pragniesz mieć w idealny komplet wyposażenia, który pozwoli przyrządzanie pysznych dań w komfortowych warunkach? A może wręcz przeciwnie… nie lubisz stać przy garnkach i chcesz sobie uprościć sprawę przygotowywania posiłków, aby spędzać kuchni minimalny czas i nie tracić przy tym nerwów? Niezależnie od tego, z jaką postawą się utożsamiasz w kuchni powinno się znaleźć wysokiej jakości wyposażenie.

żeliwna patelnia do naleśników

Autor: adidas
Źródło: adidas
Chyba nikt nie może sobie wyobrazić kuchni bez patelni. Z tego elementu wyposażenia kuchennego korzystamy wyjątkowo często. Na patelni przygotowujemy szybkie posiłki, podsmażamy składniki do makaronów, odgrzewamy potrawy z poprzedniego dnia. W każdym domu zatem musi znaleźć się porządna patelnia, ale najlepiej mieć kilka! Patelnia dostosowana do przyrządzania danych potraw to zdecydowane uproszczenie, a dodatkowo możliwość przygotowywania posiłków, które nigdy wcześniej nie gościły w naszym domu (poznaj więcej). Żeliwna patelnia do naleśników to coś, w co na pewno warto zainwestować. Płytka patelnia pokryta specjalną powłoką wpływa na komfortowe przygotowywanie naleśnikowego ciasta – równomierne wysmażenie naleśnika niwelując ryzyko jego przypalenia. Jeśli natomiast chcemy przygotowywać smaczne dania mięsne z minimalną ilością tłuszczu, patelnia do grilowania będzie znakomitym wyborem. Mięsa przygotowywane na takiej patelni są smaczne i z pewnością zdrowsze. Można na nich smażyć między innymi filety z kurczaka czy wołowinę do hamburgerów . Ponadto, na takiej patelni możemy także grillować różne warzywa.

Zainspirował Cię ten wpis? Masz chęć napisać pewne komentarze na nasz temat? Będzie to dla nas szalenie radosne doświadczenie.

Grillowa patelnia, że nasze menu będzie bardziej urozmaicone.

warzywa

Autor: 楊 明憲 阿憲
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia w każdej kuchni musi znaleźć się komplet noży. Szczególne miejsce wśród produktów w tej kategorii zajmuje nóż damasceński (patelnia przeznaczone do grillowania). Co to? Dokładnie jest to nóż ze stali damasceńskiej. To co odróżnia stal damasceńską od innej stali to głównie wytrzymałość oraz elastyczność. Dodatkowo, noże ze stali damasceńskiej nie szczerbią się oraz zawsze pozostają ostre.