Jakie zalety ma stosowanie gazu ziemnego? Jak się go pozyskuje? Jaki ma skład?

Gaz ziemny to paliwo naturalne- z tego źródła. To znaczy, iż wydobywany jest ze złoża, jakie znajduje się w ziemi. Mimo, że nazwa gaz występuje w liczbie pojedynczej, to tak naprawdę jest to mieszanka gazów. Mowa o mieszance metanu z innego rodzaju gazami i produktami. Są to gazy palne, lecz także różnego rodzaju produkty niepalne. To, jaki skład posiada dana partia gazu, jest zależne przede wszystkim od tego, gdzie wydobyto ten surowiec. Oprócz tego ważna jest też technologia.
Metan znajdujący się w gazie sprawia, że podczas procesu spalania nie mamy do czynienia z żadnymi pyłami, ani innego typu odpadami powstałymi po produkcji. Warto powiedzieć, że zanim gaz trafi do naszych mieszkań, musi on przejść szereg różnych chemicznych procesów, podczas których jego skład ulega zmianie. Właśnie końcowym produktem tego typu czynności jest gaz ziemny, który możemy spokojnie transportować siecią gazociągową. Można go wtedy używać w urządzeniach, które przystosowane są do tego typu paliwa. Polska gaz pozyskuje samodzielnie w niewielkim zakresie, przede wszystkim na Podkarpaciu. Więcej przeczytasz na stronie . Z tego powodu konieczne jest importowanie takiego surowca z innych krajów. Sporo mówi się o gazie łupkowym, jednak wciąż prowadzi się badania nad tym surowcem jak i jego sposobem wydobycia.
Złoża gazu często towarzyszą złożom ropy naftowej albo węgla, jednak mogą także występować samodzielnie. Trzeba dodać, iż gaz ten nie pachnie.
Jeżeli chcesz poznać coś rzeczywiście niesamowitego? Nie ma najmniejszego problemu – spójrz na to (http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_kieszonkowe) a satysfakcja będzie gwarantowane.
Jednak woń, jaką czujemy jest dodana specjalnie, ażeby łatwe było wyczucie gazu ziemnego w powietrzu. Zwolennicy stosowania tego paliwa mówiąc o jego zaletach, wymieniają przede wszystkim jego mniejszą szkodliwość dla środowiska, aniżeli dajmy na to w przypadku stosowania węgla. Emisja CO2 jest w przypadku gazu nawet o sześćdziesiąt % mniejsza niż w przypadku węgla. Inne szkodliwe substancje chemiczne także występują w mniejszych ilościach. Między innymi rtęć i siarka. To niewątpliwa zaleta błękitnego paliwa, jak czasami nazywa się gaz ziemny.
Używając tego surowca na co dzień, warto pamiętać, iż jest on paliwem bezpiecznym, jeśli tylko będziemy trzymać się zasad, na które dostawcy gazu zwracają swoim użytkownikom dużą uwagę. Gdy natomiast wyczujemy jego zapach, to trzeba bezzwłocznie otworzyć okna. Nie włączać żadnych sprzętów elektrycznych. Ostrzec innych mieszkańców oraz opuścić czym prędzej budynek. Zadzwonić należy po Pogotowie Gazowe.