Gra, która wciąga i ma coraz większą ilość zwolenników w naszym kraju. Czy wiedziałbyś jak wydostać się z zamkniętego pokoju, gdzie pełno niewiadomych?

Wszystko zdaje się łatwe. Trafiasz po prostu do pokoju, w którym znajduje się pełno interesujących rzeczy. Ty i Twoi przyjaciele macie kilkadziesiąt minut, aby wyjść z tego miejsca. Nie jest to proste, ponieważ aby tego dokonać musisz rozwiązać kilka szarad, niezbędna również jest zręczność i umiejętność logicznego myślenia. Czas płynie, a Ty nie masz żadnych podpowiedzi, jedynie co masz to Twoja głowa i to, na co wpadniesz. Poznaj escape room.

Grupa ludzi

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Ta innowacyjna forma rozrywki pojawiła się w naszym kraju dopiero kilka miesięcy temu, ale prędko zyskała sobie popularność. Takie miejsce są już w wielu miastach, w Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Wrocławiu. Pomimo rozszerzającej się popularności tej zabawy pozostaje ona intrygująca, a każdy kto myśli, że już z pewnością odnajdzie rozwiązanie może się bardzo rozczarować. Escape rooms to gra pełna akcji, ale na żywo – > Słuszne są porównania do gier komputerowych, bo wygląda właśnie to, jakby zostało przeniesione ze świata gry komputerowej do świata rzeczywistego. Znajdujemy się w pokoju, w którym oczekuje na nas wiele łamigłówek. Szukamy rzeczy, które mogą nas skierować na dobry trop.

zazwyczaj mamy na to czas od 45 minut do 1 godziny. łamigłówki są dość skomplikowane, co znaczy, że nie każdemu uda się wyjść z pokoju. Są to zagmatwane i wciągające szarady. Zresztą, powinny być skomplikowane i zajmujące, bo jakby były monotonne i banalne to nie byłoby dużego zainteresowania tą formą zabawy. Jeśli nie uda się rozwikłać zagadki to przychodzi członek obsługi, i podpowiada nam lub ładowarki teleskopowe lubelskie nie, jaka była łamigłówka i w jaki sposób należało ją rozszyfrować. naturalnie, to zależy od nas, czy pragniemy się tego dowiedzieć. Niektórzy nie chcą znać rozwiązania i zostają w pokoju, aby spróbować rozszyfrować ją jeszcze raz. Jest to gra dla kilku osób.

labirynt

Autor: ale
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od rozgrywki, w zabawie może wziąć udział od 2 do 5 osób. W czasie zabawy w pokoju nie ma nikogo poza uczestnikami. Przed zaczęciem gry z kolei jedna z osób z obsługi tłumaczy zasady rozgrywki. Nie ma mowy natomiast o podpowiedziach w temacie szarad i łamigłówek. Jak mówią twórcy czasami uczestnicy zadziwiają ich nowym podejściem do rozwiązywanych zagadek.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany artykuł, to odnośnik tu (http://tvk.pl/telewizja/) pokieruje Cię do równie ciekawych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Ich ciekawe podejście to bardzo miłe urozmaicenie w wymyślonym wcześniej scenariuszu zabawy.

Informacje: