Sprzątanie pomieszczeń – zatrudniać osobistą sprzątaczkę czy raczej zdać się na pomoc zewnętrznej firmy?

Jeżeli prowadzisz swoją firmę, zatrudniając jednocześnie pracowników, którzy codziennie pracują w biurach, na pewno znakomicie wiesz, jak bardzo ważne jest, żeby zapewniać swym pracownikom wiele wygód – między innymi w kwestii sprzątania biura.

Czy w takich wypadkach lepiej zdecydować się na zatrudnienie swojej sprzątaczki czy raczej zdać się na pomoc firmy zewnętrznej w tym zakresie?
Własna sprzątaczka
Zatrudnianie swojej sprzątaczki bez wątpienia jest opłacalne w wypadku kiedy masz niewielkie, ale równocześnie nie jednoosobowe biuro. Zwykle w takich przypadkach zatrudnia się sprzątaczkę w normalnych godzinach pracy – jeśli chodzi o tego rodzaju sprzątanie Wrocław zwykle odbywa się ono zwyczajnie na bieżąco, zaś sama sprzątaczka zazwyczaj pełni również rolę sekretarki – parzy kawę, nieco sprząta lub odbiera telefony. Takie rozwiązania zazwyczaj praktykowane są w niewielkich, rodzinnych firmach. Jeśli taką właśnie prowadzisz, na pewno musisz zdecydować się akurat na taką opcję – zazwyczaj będzie o wiele tańsza.
drewno

Autor: Tech109
Źródło: http://www.flickr.com
sprzątanie wrocław

Autor: www.podlogi-kopp.pl
Źródło: www.podlogi-kopp.pl

Firma zewnętrzna
Jeżeli prowadzisz naprawdę dużą firmę lub wynajmujesz biuro w wielkim biurowcu, wówczas sprzątanie biur Wrocław bez wątpienia dobrze powierzyć firmie zewnętrznej.

W takich przypadkach sprzątaczki zazwyczaj wykonują swoją robotę późnym wieczorem albo wręcz w nocy, zatem z pewnością jest to wielka zaleta dla firm, w których normalnie pracuje się do późna – jeśli sprzątaczki nie będą przeszkadzać pracownikom, wówczas zazwyczaj będą oni pracować znacznie efektywniej.

Gdy dojdziesz do wniosku, że użyteczne okazałyby się uzupełniające treści na opisywany temat, to kliknij tu i przeczytaj również inne wiadomości.

Jeśli chodzi o sprzątanie biur Wrocław ma sporo do zaoferowania, więc bez żadnego problemu znajdziesz coś najlepszego dla siebie.