Które żeliwne garnki warto zakupić?

Miłość do żeliwnych garów, albo patelni, może trwać całymi dziesięcioleciami i być prawdziwym, kulinarnym doznaniem. Jeżeli ktoś zauroczy się żeliwem w kuchni, najprawdopodobniej pozostanie mu wierny do końca życia.
Problem tylko w tym, ażeby dobrze wyselekcjonować oraz należycie zainwestować pieniążki.

Żeliwne garnki cieszą się w naszym kraju coraz ogromniejszą wziętością. Rośnie ilość osób doceniających apetyczne smaki zyskiwane właśnie dzięki żeliwnym naczyniom. Lecz, żeby dobrze wybrać żeliwne garnki, albo patelnie, jakie do najtańszych nie przynależą, musimy zorientować się, czy wybrana marka realizuje wszelkie oczekiwania połączone z żeliwnymi naczyniami. I to, co charakterystyczne, nie jedynie wyczekiwania użytkowników, ale także specjalistów w tej dziedzinie, jacy wskazali pewien standard niezbędny dla autentycznego żeliwa.
pieprz i sól

Autor: Markus Grossalber
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszorzędną rolę w przypadku należytego żeliwnego naczynia pełni jego ciężar.

Sprawdź bez lęku ten udostępniony (https://serwiskawowy.pl/30-mlynki-do-kawy) wpis. Przedstawia on pokrewną tematykę, zatem z pewnością też będzie według Ciebie interesujący.

Po tym, między innymi, możesz określić, czy fabrykant nie oszczędzał na surowcu – konstrukcji tworzącej garnek. Bardzo silnie skażone żeliwo ma w sobie dużo pęcherzyków powietrza, które pojawiają się w czasie procesu produkcji – kiedy łączy się z sobą różne metale i surówki, tworzące przyszłe naczynia. Im lżejsze jest żeliwo, tym więcej jest w nim bąbelków powietrza.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy materiał, koniecznie zobacz dodatkowo ten link! To świetna oferta (http://www.cafepanamera.com/brazylia-santos/) i tu odnajdziesz dodatkowe informacje.

Co za tym idzie – takowe żeliwo ma mizerną odporność mechaniczną i termiczną.

Czym grozi jego używanie? Może pęknąć (nawet na kuchence!), niewielki dodatek zimnej wody jest w stanie rozerwać je (co zadziwiające, wystarczy parę kropli wody!), nadzwyczaj szybko się przegrzewa a także wypacza – a więc zjawiskowo krótko dobrze działa i w mgnieniu oka kończy swój żywot. Le creuset sklep proponuje żeliwne patelnie i garnki wyłącznie najwyższej jakości.