W jaki sposób rozpocząć naukę gry na gitarze

Dobierając swoje pierwsze utwory na gitarę, młodzi adepci tego instrumentu często rozpoczynają od piosenek. W przypadku kilkuletnich dzieci są to z reguły zwykłe proste piosenki znane również naszym rodzicom. Piosenki te weszły do kanonu kawałków, jakie znajdujemy w większości śpiewników harcerskich i ogniskowych. Nie są to zwykle utwory trudne, używa się do ich grania najprostszych kilku akordów, nawet jeśli w oyginale partie gitary są bardziej rozbudowane.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/
Takie podejście do nauki gry na instrumencie może oczywiście dawać możliwość pogrywania sobie na gitarze na ogniskach. Będziemy potrafili zagrać kilka piosenek, najczęściej wszystkie z nich będziemy odgrywać w identyczny sposób, sprowadzając wszystkie do najprostszych chwytów i typowych dwóch, może trzech bić. Na pewno jednak nasz słuch nie uwrażliwi się na to, czym naprawdę jest muzyka, bogactwo dźwięków, interwałów, zależności pomiędzy trybami akordów i wszystkimi możliwymi ich przebiegami.

Jednak jeżeli młody człowiek jest bardziej ambitny i oczekuje czegoś więcej od muzyki, powinien już na samym początku wyszukiwać sobie utwory z różnych stylistyk muzycznych. Dobrze jest też, żeby te utwory można bylo grać kilkoma technikami. Często wielokrotne przegranie piosenki lub utworu, który na początku wydaje nam się niezrozumiały i mało wpadający w ucho, może sprawić, że nasze ucho w końcu uzna te melodie za ciekawe i bardzo ładne. Po pewnym czasie odkryjemy, że jesteśmy w stanie usłyszeć co raz więcej muzyki i tym samym nasz muzyczny świat się poszerzył.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst umieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej Producent sal zabaw dla dzieci w tym miejscu, przeczytasz tam tego typu informacje.

gitara

Autor: Angela Quitoriano
Źródło: http://www.flickr.com

W młodym wieku oczywiście podstawową rolę w grze na gitarze odgrywją emocje. To one one sprawiają, że nasza chęć gry wzrasta. Kolokwialnie mówiąc nakręcamy sięw sytuacji, w której udaje nam się zagrać jakiś motyw, a jeśli w tym wszystkim jest to utwór, który lubimy i czujemy, wówczas doświadczamy ogrmnego przypływuczujemy ogromną dawkę energii.

Jeśli zainteresowała Cię taka tematyka, bez obaw zobacz też to użyteczne źródło (http://www.drumsetpro.pl/kontakt/), ponieważ zobaczysz tam niezwykle atrakcyjne informacje.

Dobrze jest więc poza banalnymi piosenkami grać utwory z muzyki klasycznej lub nawet mało skomplikowane standardy jazzowe. Najważniejszy jest jednak motor, serce, które emocje pobudzi, a tutaj jednak na początku największą frajdę dają nam utwory rockowe.

Dobierając stosowne tytuły na pewno należy przewertować repertuar takich zespołów jak Metallica, Led Zeppelin, czy zespół Motorhead, albo Muse – . W tym ostatnim przypadku muzyka często wzbogacona jest o efekty elektroniczne. Szukanie brzmienia swojego instrumentu może się okazać zupełnie nową przygodą w zgłębianiu tajemnic muzyki.