Niezawodna pomoc w czasie organizacji pogrzebu, jaką zapewnią usługi pogrzebowe.

Rozpacz i cierpienie po stracie bliskiej osoby jest nie do określenia. Jednak taka bywa kolej rzeczy, ktoś się rodzi a ktoś inny umiera. Nic nie da się z tym uczynić. Jak nakazuje zwyczaj szykowane będą uroczystości żałobne tzn. msza w kościele i przeważnie po niej stypa. Wszystko to wymaga bardzo wiele pracy i czasu. Tymczasem jest to dość trudne, zazwyczaj w pierwszych tygodniach po śmierci bliskiej osoby.

Cmentarz

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego zazwyczaj bliscy umarłej osoby stawiają na pomoc firmy pogrzebowej, jaka załatwi wszelkie procedury oraz sam pogrzeb (źródło artykułu). Będzie to niebywale pomocne, gdyż wtedy pozostaje wyłącznie zorganizowanie stypy dla najbliższych osób zmarłej osoby. Usługi pogrzebowe, jakie świadczą firmy nie zaliczają się do lekkich. Wymagają również nadzwyczaj dużo organizacji oraz poświęconego czasu.

Firmy pogrzebowe przede wszystkim świadczą ogólne usługi, od transportu zwłok (z zagranicy czy na terenie kraju), poprzez przygotowanie ciała i umieszczenie go w trumnie, aż do ceremonii w kościele i na cmentarzu. Jeśli chodzi o przyszykowanie oraz przewóz zwłok jest to raczej wszystko jasne, tymczasem przyszykowanie całej ceremonii i miejsca na cmentarzu to już bardziej skomplikowana a także ciężka praca. Przy organizacjach do mszy świętej potrzebne jest przyszykowanie miejsca na trumnę, ułożenie świeczników a także zagospodarowanie miejsca na wieńce a także kwiaty. Po mszy świętej takowa firma musi zamknąć trumnę, przenieść ją do samochodu, jakim zwłoki zostaną przetransportowane na cmentarz a także posprzątanie wszystkich wieńców oraz wiązanek kwiatowych.

Potem sama droga – sprawdź jaką sól sypie się na drogi – na cmentarz, zależna jest od tego jak daleka będzie droga z kościoła i w jakim miejscu się znajduje. Niekiedy trasę z kościoła na cmentarz idzie się pieszo (zazwyczaj, kiedy cmentarz będzie względnie blisko i trasa do niego nie jest zbyt ruchliwa), zazwyczaj zaś drogę tą przebywa się samochodem.

Wreszcie ceremonia złożenia zwłok w miejscu wiecznego odpoczynku, gdzie wcześniej firma pogrzebowa powinna wykopać dół, gdzie zostanie wsadzona trumna. Po całej ceremonii usługi pogrzebowe to już tylko wystawienie stosownych dokumentów.