Rynek mieszkań w Polsce – z jakiego powodu młodzi ludzie znajdują się w faktycznie trudnej sytuacji?

Posiadanie własnego mieszkania, także niewielkiego, zapewnia wrażenie bezpieczeństwa. Lokale wynajmowane zawsze należą do kogoś innego – właściciel w zasadzie z dnia na dzień może wypowiedzieć umowę, zabronić dokonywania wszystkich zmian w wystroju lub posiadania zwierząt. Podsumowując – nigdy nie jest się u siebie. Kupienie mieszkania jest więc rzecz jasna jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Trzeba wziąć to pod uwagę. Jak w takim razie przedstawia się rynek mieszkaniowy w Polsce?

mieszkanie od dewelopera

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, mieszkania są bardzo drogie, szczególnie w dużych miastach, gdzie popyt na tego rodzaju lokale jest duży, jako że kategoryczna większość Polaków przenosi się do miast ze wsi, czy to do pracy, czy do szkoły. Dużym zainteresowaniem odznaczają się przede wszystkim mieszkania niewielkie, między innymi kawalerki Wrocław (okazyjne ceny nieruchomości), ponieważ ich ceny są najniższe, a dużo osób, chcąc nabyć własne M, musi starać się o kredyt hipoteczny na kilkadziesiąt lat, jaki nie tak łatwo jest otrzymać, zwłaszcza jeżeli nie ma się odpowiednich zarobków oraz nie ma się stałej pracy. Banki w tym względzie są aktualnie rzeczywiście bardzo ostrożne, z tego powodu niektóre osoby muszą wybierać mieszkania mniejsze, jako że dostają niewielką kwotę kredytu. Co więcej, warto pamiętać że kupując mieszkanie od dewelopera (tanie mieszkania) można wziąć udział w rządowym programie pomocowym „Mieszkanie dla Młodych”. Jest to propozycja dla osób, jakie nie ukończyły 35 roku życia oraz wybierają mieszkanie, którego wielkość oraz cena mieszczą się w ograniczeniach nałożonych przez program.

Sytuacja lokalowa młodych Polaków jest bardzo zła.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, nie zwlekaj i przeczytaj szczegóły tutaj sprzęt ogrodniczy Opole – poznasz jeszcze dokładniejsze dane.

Zakup mieszkania wiąże się z ogromnym obciążeniem finansowym, a w czasach, kiedy wiele osób boryka się z bezrobociem lub nie ma stałej pracy, a zarobki są rzeczywiście niskie, otrzymanie kredytu staje się coraz trudniejszym zadaniem, jako że banki chcą mieć gwarancję, że klient będzie oczywiście mógł spłacić własne zobowiązania. Okazuje się, że wiele młodych osób musi mieszkać z rodzicami, mimo pełnoletności lub ukończonych studiów. Czasem także osoby, które zakładając swoją rodzinę nie mają alternatywy i mieszkają z własnymi rodzicami, co nie zawsze jest satysfakcjonującym rozwiązaniem.