Jaka kawa ziarnista jest znakomita i na co zwracać uwagę kupując ją?

Są takie osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez czarnego napoju. W czasie nabywania kawy trzeba kierować się pochodzeniem ziarna i jej rodzajem. Najlepsza będzie dopiero co zmielona i zaparzona w ukochanym kubeczku.

sorbet

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
W markecie na półkach można znaleźć kawę zmieloną i ziarnistą. Kawa ziarnista najlepsza jest zmielona w mieszkaniu w żarnowym młynku. Jeśli posiadamy ekspres do kawy (kawy z Peru – gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/peru/) z wbudowanym młynkiem, to także jest właściwy sposób na uzyskanie świeżej kawy. Za pomocą młynka można by zmielić ją równo i starannie. Automatyczne ekspresy do kawy z wbudowanym młynkiem mogą mieć możliwość regulacji poziomu zmielenia kawy. Wpływa to na smak zaparzonego napoju. Jeżeli już zdecydujemy się na zakup ekspresu do kawy (kawa single origins – gorillacoffee.pl/kategoria-produktu/kawa/single-origins/) z przyłączonym młynkiem, który kosztuje niemało, nie powinniśmy do tego ekspresu używać kawy mielonej. Samodzielnie mielona kawa jest o wiele lepsza od paczkowanej mielonej.
Śniadanie, kanapki z bryndzą

Autor: ZT Bielmar Spółka z o.o.
Źródło: ZT Bielmar Spółka z o.o.
kawa ziarnista

Autor: SmakProstoty.pl
Źródło: SmakProstoty.pl

Kiedy nie masz dobrego młynka lub ekspresu z wbudowanym młynkiem, ale picie kawy jest dla ciebie bardzo istotne, zainwestuj w taki młynek. Mogłabyś także zakupić ręczny młynek, mielenie w nim twojej ukochanej kawy będzie wielką radością. Stare młynki dość często przegrzewają kawę w czasie mielenia. Ma to niezwykle znaczny wpływ na smak zaparzonej potem kawy. Kawy, które pochodzą z różnorodnych rejonów globu, cechują się różnorakimi walorami smakowymi. Właściwie zaparzone espresso z najlepszej gatunkowo Arabiki będzie gęste, a zależnie od jej odmiany, w smaku będziemy czuć trochę słodyczy i kwaskowatości. W czasie wybierania czarnego napoju jej data palenia może mieć dosyć istotny wpływ na świeżość kawy.

Mimo tego, że opakowanie z kawą jest szczelnie zamknięte, z biegiem czasu smak oraz zapach kawy wietrzeją. Warto zatem w czasie kupowania kawy popatrzeć na datę jej wypalenia.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>