Tag: bezpieczeństwo

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w obecnych czasach – w jaki sposób można je sobie oraz swojej rodzinie skutecznie zapewnić?

2 października 2019 0
Niestety, dzisiaj nikt nie może do końca czuć się bezpiecznie. Naprawdę często słyszy się o napadach, zabójstwach czy gwałtach. Trzeba pamiętać, że czasami to właśnie osoby z bliskiego otoczenia są źródłem zagrożenia. Wielu gwałcicieli jest znajomymi napadanych ofiar. Przewidujący człowiek powinien stosownie zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych. W jaki sposób?
By admin

Powinniśmy zobaczyć jaki rozmiar opony potrzebujemy do własnego samochodu

4 lipca 2019 0
Przeróżne wozy mają różnorakie opony

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy pojazd jest odmienny, a więc inne są też wielkości konkretnych części, które ma on zamontowane. Kiedy jest wielki wóz to musi mieć duże i szerokie opony, mały znacznie mniejsze. Dlatego nim przejdziemy do sprawunku opon, musimy w książce serwisowej zobaczyć, w jakim rozmiarze muszą one być. Im będą lepiej dobrane, tym lepiej będą się przyczepiały nawierzchni, a co się z tym wiąże, tym my bezpieczniej będziemy mogli się czuć w czasie jazdy. Warto na to skierować uwagę, ponieważ czasami starczy zła szerokość opony, czyli będzie ona zbyt wąska i ma szansę się okazać, że nie będziemy w stanie odpowiednio nią skręcać i to w taki sposób, aby nie wypadać z trasy.

By admin

Powinniśmy powiedzieć gdzie najbliżej nas mieści się najwspanialszy mechanik

24 maja 2019 0
Im więcej jeździmy własnym wozem, tym bardziej powinniśmy liczyć się z tym, iż prędzej czy później znajdziemy się u mechanika, żeby miał szansę on wymienić części eksploatacyjne, które zniszczyły się w czasie tych przejechanych kilometrów. Dlatego właśnie warto się wypytać, gdzie mechanika pojazdowa cieszy się największym zaufaniem, gdzie działają ludzie, którzy są w stanie wyłapać nawet najdrobniejszą usterkę, a co się z tym wiąże, zmienić ją oraz zagwarantować nam bezpieczeństwo podczas podróży. Co więcej trzeba pamiętać, że wciąż się tutaj sporo odmienia, bo wozy są coraz bardziej uzależnione od elektroniki, a więc musimy posiadać pewność, iż konkretny warsztat dysponuje również właściwymi urządzeniami, które będą w stanie sprawdzić to, czego nie uda się zobaczyć gołym okiem, a więc odczyta zapisy, które mieszczą się na komputerze pokładowym danego pojazdu.
By admin

Praktyczne zapobieganie zagrożeniu pożarowemu jest bardzo ważne

3 października 2018 0
Idealna firma? Tak naprawdę można długo wymieniać podstawowe cechy tej firmy, w której aż chce się każdego dnia pracować. W przeważającej większości nie bardzo przepadamy za pracą, wielkimi szczęściarzami są te osoby, które uwielbiają to co robią na co dzień, a jeszcze oprócz tego nie należą do skarżącego się na wszystko grona ludzi o słabych zarobkach. Jednak pieniądze to nie wszystko!
By admin