Kategoria: Nowinki gastronomiczne – co jeść, żeby nie przytyć?

Jako kierownik restauracji, zadbaj także o szczegóły

13 października 2019 0

Lokal gastronomiczny to nie tylko budynek, jadło i obsługa. To również klienci, wystrój wnętrza i jakże istotne menu. Nie chodzi tylko o sam zestaw dań serwowanych przez szefa kuchni, chodzi raczej o formę samego menu. Renomowana restauracja ma porządną karta menu restauracji. Karta menu musi być czysta i przejrzysta. To dwie najważniejsze cechy. Jeśli to zalaminowany papier, to musimy sprawdzać, czy folia nigdzie się nie odkleja. Jeśli to książeczka, to trzeba przejrzeć każdą na koniec dnia i sprawdzić czy nie znalazły się wśród kartek jakieś resztki jedzenia. To bardzo istotne żeby menu było zadbane, a co za tym idzie chciało się złożyć zamówienie. Istotne jest też to, by, co pewien czas robić przegląd potraw i odrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeśli chcemy wprowadzić jakieś zmiany w karcie potraw nie zapominajmy, że nie możemy tego zrobić ręcznie. Trzeba na nowo wydrukować kartę dań. Nie dopisujmy nic i nie przekreślajmy odręcznie, bo to nieestetyczne.

By admin

Zakąska genialnym zapoczątkowaniem lub dodatkiem smacznego karczku pieczonego.

10 października 2019 0
Przystawką może być każde danie. Całość zależy wyłącznie od tego dla ilu ludzi podajemy, czy ma być serwowana w ciepłej czy chłodnej formie oraz co zamierzamy zaserwować jako główną potrawę. Znaczące mimo wszystko jest także to, czy stanowi strawę, czy dodatek do niego. Jak nazwa pokazuje przystawka, to mała część pokarmu, która powinna pobudzić kubki smakowe i wyczulić smak.
By admin

Idealnie wykonane elementy odzieży profesjonalnej – dla gastronomii

9 października 2019 0
Odpowiednio przygotowana odzież dla pracowników rozmaitych branż jest zazwyczaj zagwarantowana przez firmę, w jakiej dana osoba pracuje. Wiele przedsiębiorstw stawia jednak na wybór wyjątkowej usługi u krawcowej, jaka stworzy niesamowitą kolekcję celowo dla wymagających. Świetne ceny, w jakich znajdziemy aktualnie odzież dla gastronomii, to jedna z mnogich zalet takich zestawów.
By admin

Co powinien gwarantować profesjonalny grill ogrodowy i jak on mógłby się jawić?

8 października 2019 0
Wiele osób, które mają swe lokum posiada także gdzieś w jego pobliżu swoją nieruchomość, na jakiej mógłby uprawiać swe podstawowe warzywa albo po prostu sobie wypoczywać po robocie przygotowując sobie przykładowo ognisko.
Niezwykle przydatny okazuje się być wtenczas zwykły grill ogrodowy, jaki wszakże może mieć różne formy.
By admin

Jak uzyskać fundusze unijne dla małych przedsiębiorstw

6 października 2019 0
W okresie socjalizmu dosłownie każda rzecz należała do państwa, a prywatny biznes tępiony był jak zaraza. Dzisiaj, przedsiębiorczość Polaków nie ma granic, potrafimy sobie poradzić z każdym interesem i w każdych warunkach, pomimo nieprzychylności urzędników. Z czego wynika ta polska umiejętność do uprawiania handlu? Przecież za czasów komuny nie mogliśmy nawet próbować takiego handlu… A może jednak mieliśmy.
By admin

Kupowanie głównym obowiązkiem prowadzących pomieszczenia gastronomiczne

5 października 2019 0
Wiele osób, najczęściej przez wzgląd na fakt, że są rzeczywiście zabiegani oraz mają niewiele czasu, który dzielą pomiędzy pracę a obowiązki domowe, decyduje się na jadanie w restauracjach oraz barach. Jest to komfortowa alternatywa dla samodzielnego przyrządzania posiłków, która charakteryzuje się aktualnie bardzo dużą popularnością.
By admin

Naczynia i patelnie której spółki każda pani pragnie mieć w swojej kuchni?

5 października 2019 0
Każda pani chce posiadać w swojej kuchni najlepsze garnki i rondle. Funkcjonuje na rynku francuska spółka, która wytwarza te najlepsze. Patelnie te pokryte są w środku stworzoną z płatków szkła, nieprzywierającą emalią, dzięki której można do minimum zredukować zużycie tłuszczu.
Tego typu patelnia Le Creuset może być dostosowana do intensywnego smażenia do chrupkości np. mięsa.
By admin

Wybór szczególnie wypróbowanych ofert – muzyka na przyjęcie weselne

5 października 2019 0

Wielu klientów, a więc przyszłej pary młodej, zastanawia się nad wyborem muzyki na tak ważne przyjęcie, jakim jest wesele. Świetne propozycje, z jakimi już dzisiaj do Państwa wychodzi nasz doceniany zespół muzyczny. Atrakcyjne oferty, jakie detalicznie opisane są również na stronie internetowej naszego zespołu, trafiają wręcz dobrze w stawiane przez parę nowożeńców potrzeby. Wytyczne każdej pary poddawane są analizie indywidualnie.

By admin

Narzędzia stworzone po to, aby ułatwić wszelakie prace przeprowadzanie w kuchni

5 października 2019 0
Mnóstwo osób lub przygotowywać wypieki. W każdej rodzinie z pewnością są ulubione przepisy przekazywane przez babcie. Pomimo tego, że często korzystamy z zabytkowych przepisów podczas ich urzeczywistniania czerpiemy z nowoczesnych narzędzi.
Wiele akcesoriów, które praktycznie każdy z nas posiada w mieszkaniu, mimo że nowe, tak naprawdę naśladują one stare narzędzia, z których korzystały nasze babki.
By admin

W każdej gospodzie nie można zabraknąć na bank karty menu, przyprawników i rzetelnych kelnerów

4 października 2019 0
Współcześnie niezmiernie ciężko jest zdobyć atrakcyjną i porządnie płatną robotę. Przekonali się o tym przede wszystkim studenci, jacy dopiero zaczynają wyszukiwania roboty. Jeśli pokazuje się jakaś interesująca propozycja, to wymagania są bardzo wysokie i znaczna większość ludzi nie może ich zrealizować. Minusem innych ofert jest najczęściej niska płaca, która nie wystarczyłaby nawet na opłacenie mieszkania.
By admin

Koktajle owocowe cieszą się wielkim powodzeniem

4 października 2019 0
Powinniśmy wydawać sobie sprawę z tego, że dla naszego zdrowia ważne będzie to co jemy i pijemy. Z tego powodu warto słodkie napoje zastępować czymś zdrowszym, co równocześnie będzie tak samo słodkie, lecz posiada tylko cukry, które są właściwe dla naszego organizmu. Możemy tutaj wybierać koktajle owocowe, które przyrządzimy z tych owoców, które naprawdę uwielbiamy, a dowolność jest tutaj ogromna i powinniśmy się skupić jedynie na naszych kubkach smakowych.
By admin

Jak troszczyć się o swoje zdrowie? Czytaj najlepsze rady dla zdrowia twojego organizmu

4 października 2019 0
Moda na zdrowy styl życia, która panuje od wielu lat, przynosi niezwykle dobre rezultaty. Coraz częściej na półkach w sklepach możemy znaleźć naturalne produkty, sklepy sportowe oraz siłownie przeżywają prawdziwe oblężenie, a w parkach i lasach pojawiają się rzesze spacerowiczów czy biegaczy. Prawidłowa dieta oraz aktywność fizyczna to niewątpliwie coś, co winniśmy włączyć na stałe do swojego życia. W jaki sposób odmienić swe dotychczasowe nawyki i żyć zdrowo?
By admin

Jakie spółki robią na zlecenie tego typu wypieki jak torty i jak dużo to wymaga funduszy?

4 października 2019 0
Czy wiesz, co można wykonać, aby wnieść do naszego życia jeszcze więcej kolorów oraz radości? Wszelki rodzic znakomicie rozumie, cóż mogło by to się okazać. To familijne imprezy i spotkania, do których nie potrzeba raczej żadnej ponadplanowej zachęty ani okazji, nieprawdaż?
Wszakże każdy kolejny dzionek, jaki zaczyna się od uśmiechu naszego dziecka musi być udany! A w jaki sposób sprawić, aby tak się stało? Tu swe brwi zmarszczyłby z pewnością wszelki specjalista ds. odżywiania, wszakże chociażby mimochodem można by było proponować potomstwu co pewien okres jakiś pyszny tort.
By admin