Wzrost rynku firm kurierskich na terenie naszego kraju w ciągu ostatniej dekady

Wzrost rynku firm kurierskich na terenie naszego kraju w ciągu ostatniej dekady

3 października 2018 0 By admin
Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy obsługą listów i paczek zajmowała się tylko poczta, różnie było ze sprawnością i terminowością doręczeń. Jednak pojawienie się firm kurierskich znacznie poprawiło standardy w tej branży, bo po prostu odstawanie od konkurencji mogło spowodować wypadnięcie z obiegu.

Obecnie na terenie naszego kraju działa parę większych, niekiedy międzynarodowych firm, wiele mniejszych, działających bardziej lokalnie, oraz wszystkim znana poczta, która jednak utraciła bardzo dużą część klientów. W ostatnich latach bardzo pozmieniały się również ceny.

kurier

Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com

Poczta sukcesywnie powiększała opłaty za listy i paczki, a kurierzy zdecydowali się podążyć w drugą stronę, szczególnie dla indywidualnych odbiorców. Jeszcze niedawno wysłanie przesyłki kosztowało nawet kilkadziesiąt złotych, więc nie ma się co dziwić, że niewiele osób się na to decydowało. Obecnie duża część firm (więcej info) z branży oferuje tanie przesyłki kurierskie krajowe, jakich cena wynosi kilkanaście złotych, przez co kurierzy zaczęli odbierać coraz większą liczbę klientów tradycyjnej poczcie.

Rynek przesyłek kurierskich i listów bardzo szybko rośnie, a główną przyczyną tego jest rosnąca popularność sklepów internetowych . Klienci z wielu powodów polubili kupowanie przez internet, a każdy taki zakup będzie się wiązał z tym, że trzeba zamówione produkty przesłać do klienta. Już teraz rynek e-commerce warty będzie wiele miliardów, a specjaliści szacują, że urośnie w najbliższych latach w tempie dwucyfrowym.

Oczywiście przekłada się to na kondycję firm (zabawy integracyjne) kurierskich, które obsługują zdecydowaną większość takich przesyłek, a także na poprawienie jakości usług. Oczekiwania klientów co do obsługi przesyłek również bardzo wzrosły w ostatnim czasie, i większość firm kurierskich stara się nadążyć za nimi (więcej). Dzisiaj standardem będzie śledzenie przesyłek przy pomocy strony internetowej, a oprócz tego elastyczne zarządzanie miejscem dostawy.

Dzięki takim nowinkom, a także coraz niższym opłatom kurierskie usługi będą się rozwijać w jeszcze większym tempie, niż handel internetowy.