Najistotniejsze witaminy dla czworonożnego przyjaciela w jego codziennej diecie

Najistotniejsze witaminy dla czworonożnego przyjaciela w jego codziennej diecie

15 czerwca 2020 0 By admin
Właścicielom czworonogów może się wydawać, że nie przydatne im są jakiekolwiek suplementy lub też należyta dieta. Natomiast ma to ogromny wpływ na jego rozwój i stan zdrowia a także długość egzystowania. Znamy już witaminy, jakie muszą być wręczane psom niezależnie od ich rasy.

(A, D, E, K), i także rozpuszczalne w wodzie (B, C i inne). Każda z nich ma udział w przebiegach zachodzących w układzie psa: witaminy rozpuszczalne w tłuszczach min. reperują proces widzenia, przyspieszają metabolizm wapnia i fosforu, oddziaływają na bieg krzepnięcia krwi i są poprawnymi przeciwutleniaczami. Witaminy rozpuszczalne w wodzie oszczędzają np. układ nerwowy, oddziaływają na usprawnienie przebiegu wzrostu, podtrzymują w właściwej kondycji skórę i włosy, odpowiadają za skuteczny przebieg przemiany materii. Zobacz również .

Bezsprzecznie nie wszelkiego właściciela psa stać na to, aby zagwarantować mu przydatną suplementację szczegółowymi lekami, ale to nie argument do tego, aby w ogóle nie dbać o to. Wszystkie witaminy dla psa możemy podać wraz z pokarmem. Dla przykładu: naturalnym źródłem witaminy A są: wątroba, nabiał, ryby, żółtka, jaja, mięso, a także owoce i jarzyny. Witaminę D podarujemy za wsparciem przede wszystkim tłuszczy pochodzących z wątroby ryb, nabiału.

Zainteresował Cię nasz wątek? Zatem najedź na link do serwisu pogotowie wodno kanalizacyjne poznań i rozkoszuj się następnymi tekstami. W razie jakiś wątpliwości – pisz do nas.

Jej deficyt może sprawiać krzywicę, w takim razie warto zwrócić na nią atencję.

Obecna w artykułach pochodzenia roślinnego witamina E i B (zboża, oleje, ziarna roślin tłustych) jest naturalnym przeciwutleniaczem i idealnie strzeże komórki przed za prędkim starzeniem się. Witamina K znajduje się w mięsie, lecz także w warzywach tego rodzaju jak kapusta, szpinak i pietruszka.

Nie troszcząc się o dobre ilości składników, jakimi są witaminy dla psa w dziennej diecie, ryzykujemy pogorszenie tężyzny fizycznej i umysłowej zwierzęcia.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis (http://www.centrumjakosci.pl/place-zabaw.html), w którym znajdziesz tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Ich deficyt przekłada się na problemy skórne i morfologiczne – zgorszenie wyników badań, uszkodzoną sierść, słaby wzrok. Warto tym samym pamiętać o dobrym komponowaniu posiłków dla własnego psa.