Cenione pomysły na umeblowanie naszego przedpokoju

Cenione pomysły na umeblowanie naszego przedpokoju

13 sierpnia 2020 0 By admin
Pierwsze miejsce, do którego wchodzimy w czasie odwiedzin u krewnych czy znajomych, to przedpokój. Nieduże pomieszczenie jest łącznikiem całego mieszkania. Jak dobrze je urządzić?
W zależności od tego, jak zaplanowana jest przestrzeń przedpokoju możemy wnętrze zaplanować na parę sposobów.

schody

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich jest zastawienie jednej ze ścian szafą wnękową z przesuwanymi drzwiami. Nie ma już wtedy problemu trzymania obuwia i kurtek, a szafa może także być dobre miejsce na inne części odzieży, dzięki czemu nie będziemy musieli zakupić szafę do salonu. Gdy w drzwi szafy wstawimy lustra, nawet mały korytarz będzie wyglądał na znacznie większy. Pozostaje nam jedynie postawić taboret, albo niewielką pufę na którą usiądziemy zmienić obuwie i stojak na parasole – kliknij| -. Wystarczy pomysł na nasz przedpokój, a nasz pobyt w mieszkaniu stanie się wygodniejsze.

przedpokój

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem jednak dysponujemy większym mieszkaniem, w którym jest duży korytarz. Mamy wtedy także większe opcje przy jego aranżacji. Załóżmy, że mamy przestrzenią kwadratową z małą wnęką, którą zasłonimy niewielką szafą wnękową. Wszystkie dodatki do wnętrza zachowujemy w tym samym stylu – łatwe w zachowaniu higieny są meble ze stali nierdzewnej. Często są ukształtowane w fantazyjne kształty. Jeden z narożników pomieszczenia zostawiamy na stojak na parasole – wypatrz promocje| -, obok stawiamy szafkę na buty (w tym samym stylu), gdzie wieszamy wieszak na kurtki gości.

Możemy także zdecydować się na różne style aranżacji wnętrz. Wszystko w zależności od naszego gustu. Najmodniejsze trendy to styl skandynawski, prowansalski czy modern. Jednakże pamiętać trzeba, że podstawowe sprzęty pozostają takie same. Posłuchajmy naszej duszy, tego co nam w niej gra… Później wystarczą odpowiednie zakupy. Czas działać!