Jak się zachować, gdy spotkają nas problemy na lotnisku? Kiedy nasz lot się opóźnia lub z jakichś przyczyn nie udało nam się dostać na pokład samolotu?

Jak się zachować, gdy spotkają nas problemy na lotnisku? Kiedy nasz lot się opóźnia lub z jakichś przyczyn nie udało nam się dostać na pokład samolotu?

3 października 2018 0 By admin
Aktualnie latanie samolotem jest równie rozpowszechnione, co pozostałe formy komunikacji. Zależnie od destynacji jak i odległości możemy podróżować w sposób tradycyjny – autokarem lub pociągiem, lub znaczniej sprawnie oraz z duchem czasu samolotem.

Samolot na lotnisku

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Choć tego typu forma zmiany miejsca nie jest jeszcze zbyt popularna jeżeli chodzi o kierunki wewnątrz Polski, to ciężko pomyśleć, aby jechać autobusem do Wielkiej Brytanii, gdy posiadamy możliwość sprawnego jak i niedrogiego lotu samolotem. Zawsze natomiast, gdy coś zyskuje na popularności oraz coraz więcej osob z konkretnej możliwości korzysta, pojawiają się kłopoty, które normują odszkodowania lotnicze (sprawdź polecaną stronę).

Są różnorodne opcje zaniedbań, błędu lub (zobacz http://www.sweet-home.pl/) przypadku, dzięki którym możemy dociekać odszkodowania. Najpowszechniejsze to bez wątpienia opóźniony lot odszkodowanie (odszkodowania za opóźnione i odwołane loty W takiej sytuacji (sporego spóźnienia o przynajmniej 5 godzin) masz prawo domagania się oddania wydanej gotówki. Musisz wiedzieć jednak, iż jeśli przyjmiesz zwrot pieniędzy, przewoźnicy nie są zobowiązani zapewniać ci dalszej pomocy lub (patrz http://ruszajwpolske.pl/) przygotowywać dalszej podróży. Przewoźnicy mają obowiązek informowania o twoich prawach oraz o przyczynie znacznego spóźnienia. Takie znaczne opóźnienie to więcej niż 2 godziny albo ponad 4 godziny, kiedy mowa o trasie długości ponad 3500 kilometrów.

Samolot w locie

Źródło: http://sxc.hu/
Tak samo jest w przypadku odwołania lotu lub nie wpuszczenia do samolotu. W takich momentach obowiązkowo musisz być informowany, dlaczego doszło do takiej sytuacji. Kiedy nie pozwolono ci wejść na pokład, twój samolot został odwołany, albo sprzedano większą ilość biletów aniżeli miejsc w samolocie, linie lotnicze muszą zorganizować ci podróż do miejsca przeznaczenia mniej więcej podobnym środkiem transportu. Mogą także oddać ci pieniądze które wydałeś na zakup biletu, a czasem zapewnić ci darmowy transport do portu lotniczego, z którego przyjechałeś.