Chcesz opublikować swoją książkę i nie wiesz, jak? Zapoznaj się z propozycją wydawców w internecie!

Chcesz opublikować swoją książkę i nie wiesz, jak? Zapoznaj się z propozycją wydawców w internecie!

3 października 2018 0 By admin
Na krajowym rynku istnieje sporo wydawnictw zajmujących się wydawaniem prozy, poezji, jak też książek o odmiennym charakterze. Autor, który pragnie debiutować oraz opublikować stworzone przez siebie dzieło, musi zaznajomić się z profilami poszczególnych wydawnictw, aby wiedzieć, gdzie skierować swoją propozycję literacką. Trzeba pamiętać, że na polskim rynku działają tak i wydawnictwa wydające książki tradycyjne, jak także elektroniczne.

czytnik e-booków

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
E-booki cieszą się coraz znaczniejszym powodzeniem

Nie można zaprzeczyć, że w dzisiejszych czasach coraz znaczniejszym powodzeniem radują się e-booki, inaczej mówiąc książki wydawane w postaci elektronicznej. Odczytuje się je na profesjonalnych czytnikach, na komputerach, tabletach, a nawet w niektórych telefonach. Bywają poręczne, nie zabierają miejsca, więc okazują się doskonałe dla osób, które nie mają miejsca, żeby tworzyć bibliotekę. Nie bez znaczenia okazuje się również to, że e-booki są znacznie tańsze aniżeli wydania papierowe, zatem dla osób ograniczających wydatki okazują się rzeczywiście kuszące.

Pomyśl, jak pragniesz wydać swoją książkę

Zainteresowanie, jakim cieszą się e-booki sprawia, że coraz szersza grupa autorów decyduje się publikować książki w formie elektronicznej. Gdy jest się zainteresowanym wydaniem własnej powieści albo odmiennego dzieła w takiej formie, należy odnaleźć w internecie internetowe wydawnictwo oraz zapoznać się z jego propozycją. Warto mieć na względzie, że niektóre jednostki trudnią się publikowaniem pozycji literackich na koszt piszącego i aby wypuścić swoją książkę w świat, musi się posiadać na to środki.

koszt wydania ebooka

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdź opłacalną propozycję

Chcąc korzystać z propozycji jakiegoś wydawnictwa zawsze trzeba starannie zapoznać się z przedstawioną umową, żeby być pewnym, że będzie ona dla zainteresowanego autora opłacalna. Jeżeli ma się jakieś pytania, rzeczoną umowę można skonsultować z prawnikiem. Podejmując współpracę z wydawnictwem, warto dopytać, jak przedstawia się wsparcie wydawcy przy zbycie książki i przy przeprowadzaniu akcji promocyjnych. To bardzo ważne, ponieważ od tego zależny może być sukces konkretnej pozycji wydawniczej.