Przepyszny napój, który podbił serca na europejskim dworze, czyli skąd wzięła się czekolada a także kiedy odkryto jej niesamowity potencjał

Przepyszny napój, który podbił serca na europejskim dworze, czyli skąd wzięła się czekolada a także kiedy odkryto jej niesamowity potencjał

7 listopada 2020 0 By admin
Zarówno dzieci jak również dorośli uwielbiają czekoladę. Każdy z nas wybiera inny typ czekoladowych przysmaków, jednak ich wspólnym składnikiem jest kakao, które obecne jest w kulturze od dawien dawna. O historii czekolady można mówić bardzo długo, ponieważ sięga ona wiele wieków wstecz.

ciasto czekoladowe

Autor: Hiroshi Yoshinaga
Źródło: http://www.flickr.com
Początków czekolady można poszukiwać u Majów. Ważne osobistości raczyły się niezwykle smacznym napojem, jakim była czekolada z pianką. Majowie przygotowywali nieziemski napój ze startych ziaren kakaowca tudzież mieszali je z różnymi przyprawami. Zarówno kakao jak również przyrządzona z niego czekolada ma własne korzenie na terenie Ameryki, stamtąd też przywędrowała paręset lat później do Europy. Z początku indiański napój nie za bardzo smakował odwiedzającym Amerykę europejczykom, jednak parę lat później docenili jego ogromny potencjał. W Hiszpanii próbowano nowych sposobów na przygotowywanie czekolady- rozpuszczając kakao we wrzątku tudzież mieszając z cukrem. Pyszna mikstura była dostępna jedynie dla hiszpańskiego dworu i przez wiele lat czekolada pitna tudzież przepis na nią były dostępne jedynie dla wąskiego grona osób.

Kiedy przyszedł dzień, w którym ukradziono przepis na przepyszny napój, historia czekolady zupełnie zmieniła bieg. Czekolada była bardzo popularna na europejskich dworach. Przygotowywano ją na mnóstwo sposób, a każde spotkanie towarzyskie musiało odbywać się w towarzystwie ciepłej filiżanki tego ekskluzywnego napoju. Z biegiem czasu powstawały coraz nowsze przepisy, a technika umożliwiła wykorzystywanie ziaren kakaowca na dużo innych sposobów. Dziś, niezwykle ciężko jest odnaleźć osobę, która nie lubi wyrobów z czekolady. Wszyscy mamy jednak odmienne gusta oraz upodobania, z tego powodu właśnie do czekolady dodaje się rozmaite przyprawy, bakalie czy też różni się ona zawartością kakao. W dodatku, gorzka czekolada w niewielkich ilościach dobrze wpływa na nasz organizm oraz likwiduje zmęczenie. Dobrze jest więc dla poprawy humoru oraz zdrowia ulec czasem pokusie i wypić gorący napój czekoladowy.

czekoladki

Autor: Bodo
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej mówi się o złych skutkach spożywania czekolady. Kakao jest jednak produktem, który obecny jest w kulturze od dawien dawna – Ceneo.

Jeżeli opisywany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, ta strona (https://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/szampan/) na pewno również będzie warta Twojego zainteresowania, gdyż znajdziesz tam podobne informacje.

Wiele lat temu doceniono moc czekolady oraz jej właściwości, z których można skorzystać także dziś, ciesząc się jej przepysznym smakiem.