Gadżety kuchenne użyteczne w każdym domu

Gadżety kuchenne użyteczne w każdym domu

3 października 2018 0 By admin
Sporo jest dzisiaj sklepów, które proponują wszelkiego rodzaju udogodnienia związane z przygotowaniem oraz podawaniem potraw. Coraz więcej w sklepach tych, które związane są z przygotowaniem drinków.
Z pewnością znane jest wszystkim porzekadło dotyczące tzw. jedzenia oczami.

Silikonowe foremki do lodu

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Da się stwierdzić, że w taki sam sposób pijemy: jeżeli chodzi o drinki sięgamy właśnie po to, co co nam się spodoba, doceniamy wszelakie walory estetyczne, jak przykładowo typ naczynia, w jakim podany jest płyn, staranność jego wykonania, wszelkie dodatki (szczególnie widoczne w wypadku kolorowych drinków, barwę trunku i tym podobne. Im bardziej doświadczony koneser, tym na większą ilość szczegółów zwróci uwagę. Na przykład wielbiciele whisky twierdzą, że nieporównywalnie lepiej smakuje ona podana w odpowiednim naczyniu. Dlatego jeżeli pragniemy zrobić wrażenie na znajomych opłaca się zakupić szklanki do whisky Krosno. Z pewnością wspaniale będą się one sprawdzać przez szereg lat, a oprócz tego świetnie wyglądają, przez co każde wydawane przez nas przyjęcie nabiera elegancji.
Przygotowanie napojów alkoholowych wcale nie ogranicza się jedynie do wlania ich do naczyń – trzeba pamiętać o ich właściwym schłodzeniu. Doskonale w tym celu sprawdzą się silikonowe foremki do lodu. Osiągalne są w różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki temu w naszych szklankach mogą pływać mini buteleczki, serduszka albo kulki. Warto dbać o odpowiednie przechowanie takiego lodu.

Jeżeli nie mamy chęci wciąż biegać do zamrażarki, termosy do lodu powinny załatwić sprawę. Można poustawiać je na stole, gdzie będą służyły w trakcie całej zabawy. Są estetyczne, użyteczne i nie zajmują zbyt wiele miejsca.