Impreza urodzinowa dla naszej pociechy – czego nie może na zanim nie być?

Impreza urodzinowa dla naszej pociechy – czego nie może na zanim nie być?

3 października 2018 0 By admin
Jeśli zbliżają się urodziny Twojego malucha, z pewnością planujecie przyjęcie, na jakim pojawią się jego przyjaciele. Te przygotowania to prawdziwa frajda dla dorosłych i dla samego zainteresowanego. O czym trzeba wspomnieć organizując całe przedsięwzięcie?
Dekoracje
Kolorowe serpentyny to niemal obowiązkowy element każdego przyjęcia urodzinowego.

, oprócz tego nie może naturalnie zabraknąć balonów. Trzeba również dbać o ciekawe nakrycie stołu – dzieci uwielbiają barwne dekoracje, toteż świetnym pomysłem będą kolorowe talerzyki i kubeczki wyprodukowane z plastiku lub papieru. Możecie je ozdobić samodzielnie, albo nabyć gotowe artykuły w sklepie. Nawet skoro planujecie imprezę tematyczną, np. nawiązującą do ulubionej bajki dziecka, nie będzie kłopotów ze znalezieniem stosownej zastawy, a jej zaletą bywa niewątpliwie to, że się nie stłucze, co znacznie ogranicza ryzyko zranienia.
towary

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawy
Nie ma się co oszukiwać – kilkuletnie dzieci nie na pewno nie usiedzą zbyt długo w jednym miejscu, toteż należy przygotować dla nich jakieś atrakcje. Zdoła to pozostawać np. poszukiwanie skarbu na podstawie przygotowanej uprzednio mapy, wspólne przygotowanie obrazka z wykorzystaniem podobnych tworzyw, jak np. patyczki do lodów, kolorowy papier, plastelina itp., lub konkurs z drobnymi upominkami i nagrodami pocieszenia, by nikt nie stracił dobrego humoru. Warto byłoby, gdyby nad tymi zabawami czuwał ktokolwiek odpowiedzialny, np. starsze rodzeństwo solenizanta, mąż, albo Ty sama, skoro nie pochłoną Cię zajęcia w kuchni. Dzięki temu zyskasz pewność, że ktokolwiek kontroluje całą sytuację, a dzieciaki ani poprzez moment nie są się nudzić.
Jedzenie
patyczki do lizaków

Autor: SM KaMos
Źródło: SM KaMos
cukierniczki

Autor: Arpit Gupta
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci niewątpliwe najchętniej sięgać zostaną po słodycze, toteż również należy przygotować dla nich ciasteczka, bądź tzw. cake popsy, zatem ciasto na patyczkach. Nie bywają one ciężkie do zrobienia, a wolno z nich wyczarować kolorowe cuda, ale potrzebne Ci zostaną patyczki do lizaków do kupienia w sklepach z artykułami cukierniczymi.

Odpowiednio, żeby na stole znalazły się też pożywne kanapki i owoce, a też zdrowe soki i woda mineralna – chipsy i gazowane napoje to nie do końca odpowiedni pomysł i choć dzieci je lubią, ich rodzice mogą nie być usatysfakcjonowani z takiego menu.