Nowatorskie pojęcia czyli nowe wyzwania. Jak sobie z nimi poradzić i jak podejść do tych problemów?

27 września 2019 0 By admin
Żyjemy w świecie, który niby znamy, zdajemy sobie sprawę czego się spodziewać, przynajmniej w miejscu, które dobrze znamy. Poznaliśmy to co poznaliśmy, jesteśmy ogarnięci w podstawowych pojęciach dotyczących naszego życia. Nadchodzą jednocześnie takie chwile, iż należy rozpocząć od nowa, czy to w tym samym miejscu, czy może w innym – gdzieś poza granicami naszego kraju gdzie wszystko jest po prostu inne. Co wtedy robić, jak przygotować się do nowego startu?
Przyrównać to można do tego, iż jeśli znasz pojęcie „garnek” i wiesz, co to oznacza, to nagle musisz się bardziej zagłębić w to pojęcie i poznać inne terminy, przykładowo czym są garnki żeliwne albo patelnie żeliwne. Podobnie właśnie jesteśmy w stanie to porównać do nowej zmiany w życiu. Jeśli słyszałeś o jakimś miejscu po prostu generalnie, to nagle musisz się przygotować na więcej, nagle należy wciągnąć się w tą nową wiedzę, zrozumieć to, co na pierwszy rzut oka wydaje się niejasne.

Wiadomo, początki zawsze są ciężkie, a jeśli zaczynasz wszystko od początku zapewne przeżyjesz szok – jeśli przebywasz w innym państwie, przykładowo w jakimś egzotycznym kraju – będzie to szok kulturowy. Lecz spokojnie, to zupełnie zwyczajne, byłoby dość dziwaczne, żebyś potrafił zareagować na każde nowe wydarzenie ze spokojem i bez żadnego zdziwienia, tego typu reakcja nie byłaby na pewno prawdziwa, dodatkowo, zablokowałbyś się psychicznie tym podejściem, bo zamiast chłonąć każdą nową rzecz intensywnie, Ty zamknąłbyś się w sobie, zabarykadował drzwi i nie pozwalał nikomu wejść.

Opisany temat napisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się wpis. Daj nam znać – przejdź do strony pizza janki .

To złe podejście, chociaż wielu ludzi właśnie tak w początkowych etapach reaguje. Jednakże najbardziej istotne to akceptować wszystko takie, jakie jest. To Ty przybyłeś w nowe miejsce, nie na odwrót.

Rzeczywistość nie będzie dostosowywała się do Ciebie, to Ty powinieneś przystosować się do niej. Potraktuj to nowe miejsce jak swojego kota. Wiesz, że Cię denerwuje i pragnąłbyś go zmienić, ale zdajesz sobie sprawę też, iż to niemożliwe, on zawsze zostanie taki sam, gdyż taka jest jego natura. Tak samo jest z nowymi miejscami, nic na siłę nie odmienisz. Lepiej będzie jak będziesz płynął z tym nowym prądem Twojego życia, a błyskawicznie się nauczysz nowych pojęć, będziesz odbierał ten nowy prąd stopniowo i z umiarem, aż w końcu zaaklimatyzujesz się na stałe.