Czym cechuje się kawa brazylijska?

Czym cechuje się kawa brazylijska?

4 października 2018 0 By admin
Brazylia to jeden z największych na świecie producentów kawy. Sprawdź co cechuje brazylijskie uprawy oraz jak smakuje kawa pochodząca z Brazylii.
Położenie geograficzne Brazylii sprawia, że jest to rewelacyjne miejsce do uprawy kawy najlepszego gatunku.

odziez dla gastronomii

Źródło: sklep.empak.com.pl

Właśnie z tego powodu Brazylia to od mniej więcej 150 lat największy producent kawy. Kluczowe obszary uprawy kawy to Santos, São Paulo oraz Minas Gerais. Ciepły klimat, dużo słońca oraz górzyste tereny – to doskonałe warunki do produkcji wysokogatunkowej kawy brazylijskiej. Poprzez wymienione czynniki odmiany kawy z Brazylii cieszą się dużym uznaniem. W Ameryce Południowej jedyną konkurencją jest kolumbijska kawa. Kawa – skorzystaj z oferty na kawa do biura warszawa – brazylijska jest najczęściej łagodna w smaku, delikatnie czekoladowo-orzechowa, średnio mocna i p niskiej kwasowości. Jest pyszna sama w sobie i doskonała do uzupełniania mieszanek. Można ją przyrządzać w ekspresie ciśnieniowym,jak i tradycyjnej kawiarce.
Podstawowymi gatunkami produkowanymi w Brazylii są arabica i robusta. Obecnie Brazylia produkuje niemal ⅓ wszystkich przeznaczonych do sprzedaży ziaren wymienionych gatunków. Popularną odmianą kawy pochodzącą z Brazylii jest Burbon Santos (nazywana także Santos). Charakterystyczne cechy tej odmiany to owocowy i kwaskowaty smak. Innym dość popularnym gatunkiem jest Rio. Kawę Rio cechuje ciekawy posmak określany jako “medyczny”, podobny do do jodyny.

Wyjątkowy posmak jest skutkiem rozwoju na ziarnach kawy – ciekawy artykuł od kawa na targi – mikroorganizmów. Sprawdzonym miejscem, gdzie możemy kupić taką kawę będzie jest palarnia kawy.